Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka

Trwa nabór filmów do Konkursu o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka, który w tym roku został reaktywowany po siedmioletniej przerwie.

 

Konkurs jest skierowany do reżyserów i operatorów filmowych. Jego ideą jest wspieranie i promowanie ambitnych i wartościowych poszukiwań artystycznych młodych polskich filmowców.

 

W konkursie mogą brać udział filmy debiutantów – absolwentów i studentów polskich szkół filmowych.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać zainteresowani twórcy, producenci oraz instytucje filmowe, na podstawie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszeniowej, którą wraz ze screenerem należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2011 na adres:

 

Kino „Charlie”
ul. Piotrkowska 203/205
90-451 Łódź

 

Nagrodzony może zostać wyłącznie film, którego realizacja zakończona została w ciągu 18 miesięcy poprzedzających obrady jury.

 

W jury konkursu zasiądą: prof. Maria Kornatowska, prof. Stanisław Szymański, prof. Marian Szukalski, prof. Filip Bajon, dr Paweł Siedlik, dr Ryszard Brylski oraz studenci: Piotr Złotorowicz, student Wydziału Reżyserii PWSFTviT i Jakub Burakiewicz, student Wydziału Operatorskiego PWSFTviT.

 

Nagroda im. Andrzeja Munka przyznawana jest od 1965 roku przez PWSFTviT w Łodzi. Tegoroczny konkurs jest reaktywacją tradycji, która przypomina sylwetkę Andrzeja Munka – absolwenta i wykładowcy łódzkiej filmówki.

 

Konkursowi towarzyszyć będzie dyskusja panelowa z udziałem pedagogów łódzkiej PWSFTviT, studentów i młodych widzów. Spotkanie to będzie giełdą doświadczeń w zakresie źródeł pozyskiwania funduszy na produkcję filmu, wypełniania unijnych aplikacji, przygotowania się do pitchingu z myślą o pozyskaniu producentów, a potem zainteresowania dystrybutorów. Celem przedsięwzięcia jest również promocja wysokich standardów w młodym polskim kinie: przemyślanego scenariusza, oryginalnego tematu, sposobu jego ujęcia, dobrej jakości zdjęć.

Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka towarzyszyć będzie XVI Forum Kina Europejskiego „Cinergia”, które odbędzie się w Łodzi, w kinie „Charlie” w terminie 4-12 listopada 2011. Laureat Nagrody im. Andrzeja Munka weźmie udział w konkursie międzynarodowym na Najlepszy Debiut Europejski, powalczy o Nagrodę Kryształowej Łódki.

 

Organizatorami konkursu są: PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, Stowarzyszenie Łódź Filmowa i kino „Charlie” w Łodzi.

 

Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie: www.charlie.pl.

 

Informacja prasowa

 

19.08.2011