Konkurs „Podkarpacka Kronika Filmowa”

Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ogłasza konkurs na wspieranie produkcji filmowej pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa”. Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów filmowych wynosi 80 000 zł. Środki na realizację konkursu pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Utrwalenie wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem

Celem Konkursu jest utrwalenie, w postaci filmów dokumentalnych, wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Konkurs służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Wsparcie realizacji filmów dokumentalnych

Na finansowe wspieranie realizacji filmów dokumentalnych mogą liczyć dokumenty o długości od 8 do 60 minut. W konkursie mogą brać udział scenariusze, na podstawie których zostanie wyprodukowany film, którego całkowity szacunkowy budżet nie przekracza 100 000 zł. Uczestnicy konkursu będą zobowiązani do produkcji filmu oraz produkcji 1-minutowego zwiastuna filmu. Filmy zrealizowane w ramach konkursu powinny być wyprodukowane w technice cyfrowej, w polskiej wersji językowej.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 5 sierpnia 2016 roku, do godz. 16:00.

Dokumenty konkursowe dostępne są na stronie organizatora, pod adresem: www.wdk.podkarpackie.pl, w zakładce Aktualności.

Informacji w sprawie Konkursu udzielają:

Marta Żurek, e-mail: m.zurek@podkarpackiefilm.pl, tel.: 721 288 004.

Michał Wiatr, e-mail: m.wiatr@podkarpackiefilm.pl, tel.: 721 288 014.

Informacja prasowa

19.07.2016