Konkurs Polskich Filmów Fabularnych

W tym roku po raz pierwszy podczas festiwalu Off Plus Camera odbędzie się Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. Międzynarodowe jury oceni dziesięć wybranych obrazów, które pojawiły się w polskiej kinematografii na przestrzeni ostatniego roku.

Celem konkursu jest wyeksponowanie najciekawszych, rodzimych produkcji, zachęcenie do poznania polskich nowości filmowych, wypromowanie i wsparcie filmowców, zaczynających karierę. Nagrodą dla zwycięzcy Konkursu jest Polski Nobel Filmowy a także nagroda pieniężna w wysokości 100.000 złotych, która zostanie podzielona między reżysera i producenta.

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych zobaczymy znane już polskiej i zagranicznej publiczności filmy takie jak „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali, „Chrzest” Marcina Wrony, „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka, „Prosta historia o miłości” Arkadiusza Jakubika.

Obok nich o główną nagrodę powalczą także mniej znane polskie produkcje: „Z miłości” Anny Jadowskiej, „Moja Australia” Amiego Drozda, „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza, „Heniek” Elizy Kowalewskiej, „Dwa ognie” Agnieszki Łukasiak i „Druciki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. Wiele z nich nie miało jeszcze polskiej premiery i po raz pierwszy zostanie zaprezentowane szerokiej publiczności na międzynarodowym festiwalu.

Pokazom konkursowych filmów będą towarzyszyć spotkania z ich twórcami, które poprowadzi amerykański krytyk filmowy Brandon Harris.

Polskie filmy oceni międzynarodowe jury w skład, którego wejdą profesjonaliści związani z filmem: aktorka Rose McGowan, dyrektor castingów w Hollywood Ellen Chenoweth, scenograf Roger Christian, założyciel i dyrektor MFF w Pusan, Kim Dong-Ho i rosyjski krytyk filmowy i historyk kina, Andrei Stepanovich Plakhov.

 

Polskie tytuły znalazły się również w Konkursie Głównym imprezy – będa to „Erratum” Marka Lechkiego oraz „Sala samobójców” Jana Komasy. Podczas czwartej edycji festiwalu Off Plus Camera w Konkursie Głównym o Krakowską Nagrodę Filmową walczyć będzie 12 filmów z całego świata. Przewodniczącym jury konkursu będzie Jerzy Skolimowski.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.offpluscamera.com.

Informacja prasowa

30.03.2011