Konkurs „Proud of Our Heritage, Open to the World”

Do 5 lutego 2019 roku można zgłaszać filmy do konkursu UE oraz Rady Europy dot. małych projektów filmowych na temat dziedzictwa kulturowego „Proud of Our Heritage, Open to the World”.

O konkursie

Konkurs skierowany jest do amatorskich twórców powyżej 18 roku życia. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu za pomocą telefonu komórkowego lub kamery maksymalnie 3-minutowego filmu (dowolnego gatunku) na temat dziedzictwa kulturowego. Przesłane filmy będą oceniane przez Jury w składzie: Faruk Günaltay (przewodniczący), Meglena Kuneva, André Lange, Aurélie Réveillaud, Ana Schoebelpod. 

Wymogi

Materiał w języku angielskim, francuskim lub własnym (z napisami francuskimi lub angielskimi) należy przesłać w formacie mp4. Wysłany film powinien zostać wyprodukowany nie wcześniej niż rok przed upływem terminu zgłoszeń. Propozycje konkursowe, wraz ze zgłoszeniem (formularz) należy przesłać do 5 lutego 2019 roku, na adres: film.competition.heritage@gmail.com.

Nagrody

Twórca najlepszego filmu wyłonionego przez Jury otrzyma aparat fotograficzny. Autor filmu wybranego przez publiczność otrzyma projektor wideo i przenośny ekran projekcyjny. Przewidziane jest także wyróżnienie za najciekawszy komentarz w mediach społecznościowych pod propozycją konkursową.

Szczegółowe informacje o warunkach konkursu znajdują się na stronie: www.coe.int/en/web/human-rights-channel/film-competition

Na podstawie materiałów Rady Europy


25.01.2019