Konkurs Script Fiesta 2018

Rusza konkurs w ramach 7. edycji festiwalu scenariopisarstwa Script Fiesta 2018.

Script Fiesta jest jedynym w Polsce wydarzeniem artystyczno – edukacyjnym, łączącym w sobie festiwal, warsztaty, konferencję, konsultacje z ekspertami oraz konkursy na „koncepcję scenariusza serialu telewizyjnego” i „scenariusz etiudy do 30 minut”. Wysoką jakość merytoryczną festiwalu zapewniają starannie dobrani goście, scenarzyści i światowej sławy eksperci branży audiowizualnej. Wszystkie wydarzenia w ramach inicjatywy odbywają się w specjalistycznych przestrzeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik, są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Nową Dyrektor Artystyczną Script Fiesty została Anna Bielak, filmoznawczyni, autorka wywiadów, konsultantka scenariuszowa.

Nabór do konkursu

27 października ruszył nabór do konkursu scenariuszowego, którego finał odbędzie się podczas festiwalu w dniach 19 – 24 marca 2018 r. Nagrodą w kategorii „koncepcja scenariusza serialu telewizyjnego” jest 20 000 zł, a autor najlepszego „scenariusza etiudy do 30 minut” otrzyma 5000 zł. Nabór zgłoszeń do konkursu w obu kategoriach potrwa do 20 stycznia 2018.

Organizatorem festiwalu i konkursu jest Warszawska Szkoła Filmowa działająca przy Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy „Laterna Magica”.

Partnerami tegorocznej edycji są m.in. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Szczegóły konkursu i regulamin: scriptfiesta.pl/scriptfiesta-konkurs.
Strona na Facebooku: www.facebook.com/scriptfiesta

Informacja prasowa 

06.11.2017