Konkurs "Solidarity Shorts"

Ruszył pierwszy Międzynarodowy Konkurs Filmowy „Solidarity Shorts”, skierowany do młodych twórców filmów amatorskich z całego świata, którym bliska jest idea solidarności. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie etiudy filmowej, w której odpowiedzą na pytanie „Czym dla mnie jest dzisiaj idea solidarności?”.

Solidarity Shorts

Konkurs organizowany jest przez Instytut Lecha Wałęsy przy współpracy z Fundacją Szkoły Wajdy i Gdyńską Szkołą Filmową. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi z całego świata do wrażliwej refleksji nad stosunkami pomiędzy ludźmi i kulturami w dzisiejszych czasach.

Regulamin

Do konkursu zgłaszać można krótki film, trwający od jednej do trzech minut, zrealizowany przez młodego twórcę – amatora w wieku od 18 do 30 lat z dowolnego zakątka świata. Twórcy nie mają żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o gatunek filmu, jak również o technikę nagrania. Można używać telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych lub kamer filmowych.

Nagrody

Dla autorów 11 najlepszych filmów przewidziane są nagrody: bilety lotnicze wraz z pokryciem kosztów pobytu w Polsce, udział w profesjonalnych warsztatach filmowych w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz uczestnictwo w Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbywa się w październiku tego roku w Warszawie.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 15 września za pośrednictwem strony konkursowej. Od momentu nadesłania pierwszego filmu uruchomiona zostanie filmowa galeria konkursowa na stronie www.solidarityshorts.org, na której będzie można oglądać zgłoszone filmy. Dziesiątkę zwycięskich filmów wybierze jury konkursu, w składzie którego znajdą się wykładowcy i twórcy filmowi z Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Wajda School. Dodatkowo jeden film wybiorą internauci, którzy w dniach 16-22 września będą mogli oddawać głosy na stronie konkursu na najlepszy w ich opinii film.

Konkurs ze wsparciem PISF

Konkurs stanowi imprezą towarzyszącą oficjalnego programu obchodów Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. „Solidarity Shorts” odbędzie się ze wsparciem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Więcej informacji o konkursie na oficjalnej stronie konkursu www.solidarityshorts.org
oraz stronach portali społecznościowych: www.facebook.com/SolidarityShorts i www.twitter.com/SolidarityShort.

 

Informacja prasowa

21.08.2013