Konkurs VII FFAiN „Filmowe Południe”

Redakcja Portalu Filmu Niezależnego „Filmowe Południe” zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest m.in. promocja amatorskiej i niezależnej od komercyjnych instytucji twórczości filmowej.

„Czy widzieliście ostatnio górnośląskiego Skarbnika? Wyruszył, by przeszukać filmowe podziemie. Nie bynajmniej, by ostrzec, ale by znaleźć, zgodnie z jego zaszczytnym mieniem, skarb. Legenda głosi, że ukaże się w dłoniach tego, kto nadeśle najlepszy film na VII Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Południe” 2017. Jako, że w każdej legendzie tkwi ziarenko prawdy, tym samym potwierdzamy, że powyższe informacje są wiarygodne” – zachęcają Organizatorzy.

Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla filmowców-amatorów niezwiązanych zawodowo z produkcją filmowo – telewizyjną. Z udziału w konkursie wyłączeni są studenci szkół filmowych powyżej trzeciego roku. Warunkiem udziału jest nadesłanie płyt DVD z filmami oraz karty  zgłoszenia na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie, ul. Karola Miarki 5, 43-190 Mikołów lub elektronicznie na adres filmowepoludnie@gmail.com. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 8 września 2017r.

  • 18 wrzesień – koniec naboru filmów do konkursu filmowego VII Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Południe” 2017
  • 22-23 września – pokazy filmów konkursowych w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie
  • 23 września – rozstrzygnięcie konkursu

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Mikołów oraz redakcja Portalu Filmu Niezależnego „Filmowe Południe”.

Więcej informacji na stronie filmowepoludnie.pl.

Na podstawie informacji prasowej

28.08.2017