"W cieniu drzewa" w konkursie Orizzonti w Wenecji

Współfinansowana przez PISF islandzko-duńsko-polska koprodukcja „W cieniu drzewa” („Under the Tree”/”Undir Trenu”) w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurðssona zakwalifikowała się do konkursu sekcji Orizzonti na 74. MFF w Wenecji.

Koprodukcja z polskim udziałem na 74. MFF w Wenecji

Współfinansowana przez PISF islandzko-duńsko-polska koprodukcja „W cieniu drzewa” („Under the Tree”/”Undir Trenu”) w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurðssona zakwalifikowała się do konkursowej sekcji Orizzonti na 74. MFF w Wenecji, która reprezentuje nowe tendencje we współczesnym kinie.

Reżyserem filmu jest Hafsteinn Gunnar Sigurðsson. Autorami scenariusza są Huldar Breiðfjörð, Hafsteinn Gunnar Sigurðsson. Zdjęcia zrealizowała Monika Lenczewska. Producentem filmu jest Netop Films (Islandia), a koproducentami Madants (Klaudia Śmieja, Beata Rzeźniczek – Polska), Profile Pictures (Dania) One Two Films (Niemcy). Film był współfinansowany przez: Icelandic Film Center, Eurimages, Nordisk Film & TV Fond, Polski Instytut Sztuki Filmowej, DiFactory, Danish Film Institute, ZDF/ARTE. Światowym agentem sprzedaży filmu jest New Europe Film Sales. 

„W cieniu drzewa”

To tragikomiczna historia rodzinna, która zgłębia różne zagadnienia wspólnego życia. Główny bohater, Atli, jest oskarżony o zdradę, wyrzucony z własnego domu i zmuszony wprowadzić się do rodziców. Była narzeczona, matka jego dziecka, całkowicie odcina go od siebie i skutecznie uniemożliwia mu kontakt z czteroletnią córeczką. W tym samym czasie, powraca dawny spór między rodzicami Atli’ego, a ich sąsiadami. Konflikt z dnia na dzień eskaluje. Kłótnia dotyczy starego, pięknego drzewa, które stoi w ogrodzie rodziców i rzuca cień na taras sąsiadów. Sąsiedzi żądają ścięcia drzewa, ale rodzice nie chcą tego nawet słuchać. Powoli Atli mimowolnie zostanie wciągnięty w niesmaczny konflikt, podczas gdy jego własne problemy osiągną nowy wymiar.

74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 9 września 2017 r. 

Oficjalna strona festiwalu: www.labiennale.org/en/cinema/2017.

27.07.2017