Krakowski Festiwal Filmowy czeka na Twój film!

Ruszył nabór filmów na 58. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w dniach 27 maja – 3 czerwca 2018 roku.Organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych do czterech konkursów – polskiego oraz trzech międzynarodowych: krótkometrażowego, dokumentalnego oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic.

Prestiżowa impreza filmowa

KFF należy do grona festiwali akredytowanych przez FIAPF, EFA oraz AMPAS, dzięki czemu laureaci festiwalu otrzymują rekomendacje do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategoriach: najlepszy film krótkometrażowy i najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, a także mają skróconą ścieżkę do nominacji oscarowych (w kategoriach filmów krótkometrażowych).

Terminy zgłaszania filmów do selekcji konkursu polskiego:

  • Jeśli film został ukończony przed 31 października 2017, nabór trwa do 30 listopada 2017.
  • Jeśli film został ukończony po 31 października 2017, nabór trwa do 15 lutego 2018.

Z filmów zgłoszonych do konkursu polskiego komisja selekcyjna wybiera tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych (muszą spełniać warunki obowiązujące w poszczególnych konkursach).

Terminy zgłaszania filmów do konkursów międzynarodowych: krótkometrażowego, dokumentalnego i DocFilmMusic.

  • Jeśli film został ukończony przed 31 października 2017, nabór trwa do 30 listopada 2017.
  • Jeśli film został ukończony po 31 października 2017, nabór trwa do 31 stycznia 2018.

W konkursie krótkometrażowym o Złotego Smoka rywalizują filmy fabularne, animowane i dokumentalne nie dłuższe niż 30 minut.

W konkursie dokumentalnym główną nagrodą jest Złoty Róg, a startują w nim filmy dokumentalne dłuższe niż 30 minut: średnio- i pełnometrażowe.

W konkursie DocFilmMusic nagroda Złotego Hejnału przypada jednemu z muzycznych dokumentów o czasie trwania dłuższym niż 50 minut.

Do konkursu polskiego, gdzie głównym trofeum jest Złoty Lajkonik, można zgłaszać wyłącznie polskie filmy fabularne i animowane nieprzekraczające 30 minut oraz filmy dokumentalne o dowolnej długości.
 
We wszystkich trzech międzynarodowych konkursach wymagana jest polska, a preferowana premiera światowa. W konkursie polskim preferowane są filmy premierowe, które nie miały w Polsce dystrybucji kinowej oraz nie były prezentowane na żadnym polskim festiwalu odbywającym się przed 58.KFF.

Więcej: http://dot.krakowfilmfestival.pl/editors.entry/pl.

Informacja prasowa

02.10.2017