Krakowski Festiwal Filmowy czeka na Twój film!

Ruszył nabór filmów na 57. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2017 roku.

Cztery konkursy w programie 57. KFF

Organizatorzy festiwalu czekają na zgłoszenia filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych do czterech konkursów – polskiego oraz trzech międzynarodowych: krótkometrażowego, dokumentalnego oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic.

KFF należy do grona festiwali akredytowanych przez FIAPF, EFA oraz AMPAS, dzięki czemu laureaci festiwalu otrzymują bezpośrednie nominacje (film krótkometrażowy) oraz rekomendacje (film dokumentalny) do nagród EFA, a także mają skróconą ścieżkę do nominacji oscarowych (w kategoriach filmów krótkometrażowych).

Terminy zgłaszania filmów do selekcji konkursu polskiego:

  • Jeśli film został ukończony przed 31 października 2016: do 30 listopada 2016 r.
  • Jeśli film został ukończony po 31 października 2016: do 15 lutego 2017 r.

Z filmów zgłoszonych do konkursu polskiego komisja selekcyjna wybiera tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych (muszą spełniać warunki obowiązujące w poszczególnych konkursach).

Terminy zgłaszania filmów do konkursów międzynarodowych: krótkometrażowego, dokumentalnego, DocFilmMusic.

  • Jeśli film został ukończony przed 31 października 2016: do 30 listopada 2016 r.
  • Jeśli film został ukończony po 31 października 2016: do 31 stycznia 2017 r.

Nagrody krakowskiego festiwalu

W konkursie krótkometrażowym o Złotego Smoka rywalizują filmy fabularne, animowane i dokumentalne nie dłuższe niż 30 minut. W konkursie dokumentalnym główną nagrodą jest Złoty Róg, a startują w nim filmy dokumentalne średnio- i pełnometrażowe dłuższe niż 30 minut.

W konkursie DocFilmMusic nagroda Złotego Hejnału przypada jednemu z muzycznych dokumentów o czasie trwania dłuższym niż 50 minut. Do konkursu polskiego, gdzie głównym trofeum jest Złoty Lajkonik, można zgłaszać wyłącznie polskie filmy fabularne i animowane nieprzekraczające 30 minut oraz filmy dokumentalne o dowolnej długości.  

We wszystkich trzech międzynarodowych konkursach wymagana jest polska, a preferowana premiera światowa. W konkursie polskim preferowane są filmy premierowe, które nie miały w Polsce dystrybucji kinowej oraz nie były prezentowane na żadnym polskim festiwalu odbywającym się przed 57. KFF.

Zgłoś film – http://www.krakowfilmfestival.pl/57-kff/formularz-zgloszenia-filmu/.
Regulamin – http://www.krakowfilmfestival.pl/57-kff/regulamin/.

Informacja prasowa

04.10.2016