Kręć filmy na Kameralnym Lecie – weź udział w warsztatach!

Kameralne Lato zaprasza osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w jednym z dwóch cyklów warsztatowych, przygotowanych z myślą zarówno o uczestnikach nie posiadających doświadczenia, jak i początkujących twórcach filmowych.

Festiwal od pierwszej edycji rozwija działalność edukacyjną, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową i specyfiką pracy w ekipie filmowej. W tym roku Kameralne Lato proponuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o różnych kompetencjach wyjściowych.

ABC PRACY Z KAMERĄ i WARSZTATY FILMOWE

Cykl warsztatowy pod nazwą ABC PRACY Z KAMERĄ jest programem edukacyjnym dedykowanym dla początkujących, którzy chcą poznać świat filmu i specyfikę pracy w różnych profesjach filmowych.

Z kolei międzynarodowe WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA umożliwią osobom posiadającym już pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów, rozwijanie pasji oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w wyjątkowej, wakacyjnej atmosferze, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach pochodzących z Francji, Włoch i Niemiec, a także przygotowanie własnej krótkometrażowej produkcji w kompleksowy sposób: od pomysłu do premiery, w oparciu o profesjonalne zaplecze technologiczne przygotowane przez firmę CANON przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

WARSZTATY FILMOWE odbędą się w dniach 7-14 lipca. Przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Z uwagi udział gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Specjaliści branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują własne reklamy o tematyce społecznej, poruszające zagadnienia takie, jak: zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza, cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego.

Warsztaty będą realizowane m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. Premiera filmów powstałych w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca 2019 r. w profesjonalnej sali kinowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie.

Partnerem wspierającym warsztaty i zapewniającym nowoczesny sprzęt do realizacji materiałów filmowych jest firma CANON.

Zgłoszenia na WARSZTATY FILMOWE do 20 czerwca

Chcąc wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty.pdf oraz wysłać do organizatora formularz zgłoszeniowy: https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-2019. Termin zgłoszeń udziału w warsztatach filmowych upływa 20 czerwca 2019 r.

Z kolei warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ współorganizowane z American Corner Radom i  realizowane przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie są przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem w wieku 14-20 lat. Odbędą się w dniach 8-13 lipca 2019 r. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym i charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą.

Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.

Warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ  odbywać się będą m.in. w nowoczesnej Pracowni Nowych Mediów „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, przestrzeni użyczy uczestnikom także Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ są otwartym przedsięwzięciem kulturalno-profilaktycznym stanowiącym element Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zgłoszenia na warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ do 26 czerwca

Aby  wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty_ABC.pdf i wypełnić formularz zgłoszeniowy https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-abc-2019/. Termin zgłoszeń upływa 26 czerwca.

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

Informacja prasowa


13.06.2019