"Kret" zwycięzcą festiwalu RegioFun

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Kret” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego, został zwycięzcą 2. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych RegioFun, który zakończył się 23 października w Katowicach.

 

Nagrody dla filmów współfinansowanych przez PISF


Nagrodę główną w wysokości 10.000 euro otrzymała firma Metro Films, producent filmu „Kret” Rafaela Lewandowskiego. W kategorii film krótkometrażowy nagroda główna w wysokości 5.000 euro powędrowała do studia filmowego Se-ma-for, producenta animacji „Danny Boy” Mareka Skrobeckiego. Wyróżnienie otrzymał również „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego, wyprodukowany przez Opus Film. Wszystkie nagrodzone polskie produkcje są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Nagrody dla zagranicznych produkcji


Podczas 2. edycji RegioFun nagrodzeni zostali również producenci zagranicznych obrazów. W kategorii film krótkometrażowy ex -aequo z animacją „Danny Boy” Marka Skrobeckiego nagrodę główną otrzymał producenta filmu „Dor” w reżyserii Ofira Raula Grizera. Nagroda publiczności w wysokości 5.000 euro powędrowała do producenta pełnometrażowego filmu fabularnego „North Atlantic” Bernardo Nascimento. Wyróżnienie otrzymał również film „The Tree” w reżyserii Julie Bertucelli.

 

Festiwal RegioFun


RegioFun jest jednym z trzech europejskich festiwali promujących i pokazujących filmy powstające w ramach narodowych lub międzynarodowych koprodukcji. Impreza jest skierowana do widzów ciekawych współczesnego kina oraz do profesjonalistów i studentów szkół filmowych, którzy szukają finansowego wsparcia dla swoich filmów. W tym roku tematem przewodnim festiwalu było Miasto w filmie/Film w mieście – city placement w produkcji filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.regiofun.eu.

 

Informacja prasowa

24.10.2011

Galerie zdjęć