"Król życia" w kinach

25 września 2015 na ekrany polskich kin wejdzie film „Król życia” w reżyserii Jerzego Zielińskiego. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Król życia”

Czterdziestoparoletni Edward (w tej roli Robert Więckiewicz),  nielubiący swej pracy, jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie niemający czasu dla ojca. Pewnego dnia los odmienia jego życie. Nagle zaczyna być szczęśliwy, dostrzegać ludzi i rzeczy, które go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo Edward roztacza taką pozytywną aurę. Co ważne – nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inaczej. Odzyskuje miłość oraz radość bycia tu i teraz.

Film ze wsparciem PISF

Współfinansowany przez PISF film w reżyserii Jerzego Zielińskiego, ze scenariuszem Fadi Chakkoura, wyprodukowała Agora S.A. Autorem zdjęć jest Jan Holoubek. Dystrybucją filmu zajmuje się Next Film. Oprócz Roberta Więckiewicza w filmie występują m.in. Magdalena Popławska, Krzysztof Czeczot, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek, Sławomir Orzechowski, Małgorzata Bogdańska, Piotr Głowacki, Katarzyna Dąbrowska i Jaśmina Polak. Polska premiera filmu będzie miała miejsce 25 września 2015. Warto podkreślić, iż międzynarodowa premiera filmu odbędzie się podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan (Korea Południowa).

Na podstawie informacji dystrybutora
 

21.09.2015