„Królewicz Olch” w kinach

18 sierpnia na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz „Królewicz Olch” w reżyserii Kuby Czekaja.

„Królewicz Olch”

Film „Królewicz Olch” opowiada o wybitnie utalentowanym czternastolatku, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie (w tej roli debiutujący w polskim pełnometrażowym filmie fabularnym Stanisław Cywka). Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami…

Film premierowo pokazywany był podczas Slamdance Film Festival w USA, a następnie zakwalifikował się do sekcji Generation 14plus 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Twórcy

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kuba Czekaj. Za zdjęcia do „Królewicza Olch” odpowiedzialny jest Adam Palenta, za kostiumy Aleksandra Staszko, a za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz. Kierowniczkami produkcji były Agata Szymańska i Magdalena Kamińska. W filmie zagrali między innymi: Stanisław Cywka,  Agnieszka Podsiadlik i Sebastian Łach. Film został wyprodukowany przez Studio Munka-SFP. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

18.08.2017