„Królik po berlińsku” już na DVD

Królik po berlińsku - DVD

 

Film dokumentalny Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego „Królik po berlińsku” od wtorku 9 listopada będzie dostępny w postaci książki z dodanym DVD. Wydawnictwo pojawi się na rynku w rocznicę upadku Muru Berlińskiego. Wydawcą jest debiutująca w tym zakresie firma Otter Films Anny Wydry, producentki Królika. Dystrybutorem jest Agora.

Film „Królik po berlińsku”, oprócz nominacji do Oscara®, dostał już 17 nagród i został pokazany na ponad 100 festiwalach na całym świecie. Do tej pory obejrzało go około 5 000 000 widzów w ponad 41 krajach.

Na DVD, oprócz filmu, znajdzie się zwiastun oraz sceny, które nie znalazły się w finalnej wersji „Królika”, m.in. królicze love story i scena dotycząca budowy muru z tektury.

Ale atrakcją wydawnictwa ma być też towarzysząca mu książeczka. Otworzy ją podana w przystępnej formie historia Muru Berlińskiego opowiedziana piórem Michała Ogórka. Przedstawione też będą portrety bohaterów filmu, których życie przecięło się z historią muru. Ponadto, w części książkowej znajdzie się wybór najciekawszych recenzji oscarowych oraz wywiad z twórcami: Bartkiem Konopką, Piotrem Rosołowskim i Anną Wydrą. O swojej pracy nad „Królikiem” opowiedzą też montażysta Mateusz Romaszkan i kompozytor Maciej Cieślak. Na końcu: rozmowa krytyczna. O filmie w kontekście nowego kina historycznego rozmawiają członkowie think tanku Restart – Joanna Ostrowska, Błażej Hrapkowicz oraz Jakub Majmurek.

08.11.2010