„Królik po berlińsku" zakwalifikowany na DocuWeeks

Polsko-niemiecka koprodukcja Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego znajdzie się wśród najlepszych dokumentów świata podczas nowojorskich pokazów DocuWeeks.

 

Dzięki staraniom producenta, wsparciu PISF oraz zaangażowaniu twórców „Królik po berlińsku” będzie pokazywany w ramach specjalnych pokazów kinowych DocuWeeks w Stanach Zjednoczonych.

 

Film będzie można oglądać w sekcji dokumentów krótkometrażowych (do 40 minut) w towarzystwie dziewięciu innych tytułów wybranych z całego świata. Pokazy te organizowane są corocznie przez International Documentary Association (IDA) w kinach w Los Angeles i Nowym Yorku. Udział w pokazach DocuWeeks daje szanse na nominację do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

„Królik po berlińsku” jest przykładem udanej koprodukcji kilku krajów. Był rozwijany dzięki stypendium Nipkowa w Berlinie oraz na warsztatach Ex Oriente i Discovery Campus Masterschool, a wyprodukowany został m.in. przy wsparciu PISF, europejskiego programu MEDIA oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

 

10.07.2009