"Królowa Pik" w programie DOK.Incubator 2014

Znamy wyniki tegorocznej selekcji warsztatów dla dokumentalistów DOK. Incubator. Polskim projektem rozwijanym w ramach warsztatów będzie „Królowa Pik” Agnieszki Zwiefki. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polski film na międzynarodowych warsztatach

„Królowa Pik” znalazła się pośród 8 innych projektów zaproszonych na warsztaty w ramach programu DOK.Incubator. Film będzie opowiadał historię 10-letniej Denisy, nielegalnie przebywającej w Polsce. Dziewczynka nie mówi, chociaż nie zdiagnozowano u niej żadnej choroby, przez co nie jest akceptowana przez swoich rówieśników. Denisa żyje w swoim świecie przepełnionym muzyką i tańcem oraz fascynacją Bollywood. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Warszaty DOK. Incubator

Warszaty DOK. Incubator akceptują jedynie osiem projektów filmów dokumentalnych we wczesnej fazie montażu (rough cut). Przez sześć miesięcy uczestnicy pracują nad ostateczną wersją filmu oraz nad odpowiednimi strategiami dystrybucji i marketingu. Wskazówki doświadczonych montażystów, producentów, agentów sprzedaży oraz ekspertów w dziedzinie marketingu, pomagają filmom zwiększyć ich międzynarodowy potencjał i zyskać publiczność na całym świecie.

Pierwszy etap warsztatów w tym roku w Krakowie

Pierwszy z trzech współfinansowanych przez PISF warsztatów potrwa od 21 do 28 maja w Krakowie. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki struktury narracji oraz badać potencjał dystrybucyjny swoich projektów. Wśród prowadzących zajęcia w Krakowie swój udział potwierdzili m.in: Gesa Marten, niemiecka montażystka, członkini Europejskiej Akademii Filmowej, Per K. Kirkegaard zdobywca Emmy w kategorii najlepszy montaż za film „Armadillo” oraz Claas Danielsen filmowiec, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego DOK Leipzig.

Wydarzenie współfinansowane przez PISF

Warsztaty DOK. Incubator są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskimi partnerami projektu są Krakowski Festiwal filmowy oraz Szkoła Wajdy.

Warsztaty otwarte dla widzów

Organizatorzy oferują możliwość zostania członkiem jednego z projektów i wzbogacenia swojej wiedzy poprzez obserwację filmu uczestniczącego w warsztatach. Aplikacje na obserwatorów można wysyłać za pomocą formularza dokincubator.net/application-for-observers. Lista osób, które zostały wybrane na obserwatorów zostanie ogłoszona 8 maja 2014.

 

Więcej informacji na: dokincubator.net.

 

Magdalena Wylężałek

11.04.2014