„Krótki Film o Legalności” - konkurs na spot

Wkręć się w temat i nakręć film z przesłaniem! Weź udział w konkursie o Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury i zobacz swoje dzieło podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, stając tym samym, w jednym szeregu z innymi twórcami. To nie tylko prestiż, ale i głos w walce z piractwem, tak istotny dla artystów, a więc również i dla Ciebie.

Zainspiruj się „Dekalogiem” Krzysztofa Kieślowskiego i nakręć: „Krótki film o Legalności”

Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni, ogłaszają kolejną edycję konkursu na spot promujący korzystanie z legalnych źródeł kultury i przenoszenia do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w codziennych relacjach społecznych.

W tym roku mija 20 lat od śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, który przez całe swoje życie poszukiwał odpowiedzi na fundamentalne pytania, starając się przekazywać swoim uczniom jak być uczciwym wobec filmu, widza i filmowych bohaterów. Dlatego organizatorzy, odwołując się do dziedzictwa Krzysztofa Kieślowskiego, na czele z jego filmowym „Dekalogiem”, zachęcają Internautów do zmierzenia się z tematem przenoszenia do sieci norm moralnych obowiązujących w świecie rzeczywistym.

Dla kogo?

Organizatorzy kierują konkurs do wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się swoją kreatywnością z innymi, niezależnie od tego, jakim sprzętem (telefon komórkowy, kamera) dysponują. Na konkurs można zgłaszać filmy trwające minutę. Czas na przesłanie filmów upływa 31 sierpnia 2016 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września 2016 roku.

Nagrody

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Młodego Kina 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

  • I nagroda: 8000 zł
  • II nagroda: 4000 zł
  • III nagroda: 2000 zł

Promocja legalnych źródeł

Filmy, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Prawa autorskie filmów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry itp. – muszą pochodzić z legalnych źródeł.

W konkursowych filmach można korzystać z logo Legalnej Kultury oraz innych materiałów dostępnych w Biurze Prasowym Fundacji Legalna Kultura.

Szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac, wymogi techniczne znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie: http://legalnakultura.pl/pl/legalna-kultura/dzialamy/blog/1608,konkurs-krotki-film-o-legalnosci lub www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/—454-krotki-film-o-legalnosci—konkurs-na-spot.html.

Źródło: materiały prasowe organizatora 

09.06.2016