Krzysztof Kubik zdobywcą podwójnej BAFTY 2016

Krzysztof Kubik zdobywcą podwójnej BAFTY 2016: za najlepsze zdjęcia i najlepszy film.

BAFTA Scotland New Talent Awards

Każdego roku BAFTA Scotland nagradza najbardziej utalentowanych młodych twórców w branży filmowej. Jury BAFTA Scotland New Talent Awards wybiera 36 nominacji z pośród setek zgłoszeń z całego kraju. Następnie wybiera zwycięzców dla każdej z 12 kategorii.

Nagrody dla polskiego twórcy

Danny Boyle i Krzysztof Kubik, fot. materiał prasowe

Prestiżową nagrodę BAFTA Best New Work za film „Pluszcz z rzeki Leith” wręczył Krzysztofowi Kubikowi Danny Boyle, reżyser m.in. filmów „Transpotting” i „Slumdog. Millioner z ulicy”. Była to najważniejsza nagroda tego wieczoru, Krzysztof Kubik został wybrany spośród dwunastu zwycięzców tegorocznej BAFTY jako Najlepszy z Najlepszych. Specjalnie powołane jury, zadecydowało nagrodzić młodego filmowca, uznając jego doskonały filmowy talent.

Tego wieczoru Krzysztof Kubik, otrzymał również nagrodę BAFTA w kategorii: Najlepsze Zdjęcia. Była to już dziewiąta nagroda zdobyta za film o „Pluszczu z rzeki Leith”.

Krzysztof Kubik

Krzysztof Kubik ukończył szkołę filmową w Edynburgu w 2015 r. z wyróżnieniem. W tej chwili pracuje nad pełnometrażową wersją o Pluszczu, a także wraz z reżyserką i producentką Karoliną Mazur kończy swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny pod tytułem „Pasażerowie”.

Więcej informacji o nagrodach znajduje się na stronie bafta.org.

Na podstawie informacji prasowej 

18.04.2016