Kurs scenariuszowy z Sydem Fieldem

Do 15 kwietnia 2012 można zapisywać się na czterogodzinny kurs scenariuszowy, który podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych poprowadzi Syd Field.

Teoretyk i konsultant scenariuszowy

Syd Field to teoretyk i konsultant scenariuszowy, który na przełomie lat 70. i 80. skodyfikował teorię trzyaktowej struktury scenariusza filmowego. Jego podejście zrewolucjonizowało sposób myślenia o scenariuszu filmowym i na kolejne dekady stało się zasadniczym punktem odniesienia zarówno dla praktyków jak i teoretyków scenopisarstwa. Wśród wydanych przez niego książek są takie pozycje jak „The Screenwriter’s Notebook”, czy „Screenplay”.

Dwudniowy kurs w Gdyni

Filed jest konsultantem studiów filmowych 20th Century Fox, Disney i Universal. Prowadzi także wykłady, warsztaty scenariuszowe oraz kursy. W tym roku, podczas Gdynia Film Festival poprowadzi dwudniowy kurs scenariuszowy, podczas którego opowie m.in. o kreowaniu postaci filmowych, planowaniu punktów zwrotnych fabuły oraz o definiowaniu bohaterów filmowych poprzez akcję.

Zapisy do 15 kwietnia 2012

Kurs scenariuszowy podzielony będzie na dwie dwugodzinne sesje i odbędzie 9 i 10 maja podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Koszt kursu to 100 PLN za osobę. Termin zapisów upływa 15 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Wykłady prowadzone będę w języku angielskim (z symultanicznym tłumaczeniem na język polski).

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: www.festiwalgdynia.pl.

 

37. Gdynia Film Festival odbędzie się w tym roku w dniach 7-12 maja 2012. 

 

Na podstawie informacji prasowej

15.03.2012