Kyoto Filmmakers Lab - zgłoszenia

Trwa nabór zgłoszeń na Kyoto Filmmakers Lab – wydarzenie współorganizowane przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy i Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych w Kioto. Podczas warsztatów młodzi filmowcy będą mieć okazję nakręcić trzyminutowy film samurajski oraz wziąć udział w spotkaniach z profesjonalistami z branży.

Kyoto Filmmakers Lab

Wydarzenie trwa od 25 do 30 października i jest podzielone na dwie części. W trakcie pierwszych dni uczestnicy podzieleni na grupy będą mieli okazję nakręcić trzyminutowy film w japońskich studiach Toei Studios Kyoto i Shochiku Kyoto Studios. Warsztat będzie dla nich okazją zdobycia doświadczenia w zakresie kultury i techniki kręcenia filmów samurajskich. W kolejnych dniach młodzi twórcy wezmą udział w panelach dyskusyjnych razem z gośćmi zaproszonymi na festiwal w Tokio. Panelom towarzyszyć będą także teatralne warsztaty walki na miecze.

Zgłoszenia do 18 września

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz dostępny na stronie: www.kyotofilmmakerslab.com/application-guidelines/, a następnie, po otrzymaniu potwierdzenia, przesłać organizatorom swoją maksymalnie trzyminutową próbkę filmową.

W siedmioletniej historii Kyoto Filmmakers Lab wzięło udział 139 uczestników z 37 krajów wyselekcjonowanych na podstawie 615 zgłoszeń z 81 krajów. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i zwrot kosztów podróży dla uczestników spoza Japonii.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.kyotofilmmakerslab.com.

30.07.2015