"Lalki nie płaczą" na festiwalu w Korei Południowej

Film „Lalki nie płaczą” („Dolls Can’t Cry) w reżyserii Aleksandry Czenczek zostanie pokazany na 13. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Gwangju w Korei Południowej, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 2 września 2013.

„Lalki nie płaczą”

„Lalki nie płaczą” opowiada historię Faith, kobiety cierpiącej na syndrom stresu pourazowego, która desperacko walczy o odzyskanie swojej 7-letniej córeczki i powstrzymanie planów jej adopcji. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Lara Belmont, brytyjska aktorka wielokrotnie nagradzana za rolę Jess w filmie „The War Zone” Tima Rotha.

Brytyjska produkcja z polskim wkładem

Brytyjska produkcja „Lalki nie płaczą” jest pełnometrażowym debiutem polskiej reżyserki Aleksandry Czenczek. Obraz został nakręcony w Londynie z brytyjską obsadą. Autorem zdjęć jest Tomek Borkowski, a montażystą Marcin Erol. Producentem filmu jest firma Modalfish Productions.

Sekcja Humanity Vision

Na festiwalu film zostanie pokazany 30 i 31 sierpnia 2013 w ramach sekcji „Humanity Vision”, prezentującej reżyserów, którzy poruszają tematykę światowego pokoju, uniwersalnych wartości i ludzkiej godności.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.giff.org.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

27.08.2013