„Las, 4 rano” w kinach

20 stycznia 2017 r. do kin wejdzie współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”.

„Las, 4 rano”

„Las, 4 rano” to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia – ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na  powrót. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy; to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go, aby po raz kolejny zmienił swoje życie.

Film ze wsparciem PISF

Reżyserem i operatorem filmu jest Jan Jakub Kolski, który wspólnie z Krzysztofem Majchrzakiem jest również autorem scenariusza. Scenografię do filmu stworzyła Paulina Korwin-Kochanowska, kostiumy Monika Onoszko, a obraz zmontował Konrad Śniady. W filmie wystąpili: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Maria Blandzi, Michał Kowalski, Aleksandra Michael, Grzegorz Stelmaszewski. „Las, 4 rano” wyprodukowała Wytwórnia Doświadczalna. Koproducentami są: Centrala, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Miasto Łódź, Centrum Technologii Audiowizualnych, K2 Strefa. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem obrazu jest Wrocławska Fundacja Filmowa.  

Światowa premiera filmu w Szanghaju

Światowa premiera filmu odbyła się podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju, gdzie film był pokazywany w Konkursie Głównym. Polska premiera filmu odbyła się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie film zakwalifikował się do Konkursu Głównego. 

16.01.2017

Galerie zdjęć