"Las cieni" wygrywa w USA

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej krótkometrażowy film fabularny „Las cieni” Andrzeja Cichockiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rhode Island (USA). Film nagrodzono również za najlepszy montaż.

 

Film zrealizowany ze wsparciem PISF

 

To pierwsze nagrody dla filmu w reżyserii i ze zdjęciami Andrzeja Cichockiego. Współfinansowany przez PISF film został wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. – Kłusownik staje oko w oko z wytropionym wilkiem, gdy nagle słyszy wystrzały z broni. Mężczyzna dostrzega uciekających, wystraszonych ludzi. Tymczasem w lesie gubi się jeden z biegnących – mały chłopiec. Nawet wilki przeczuwają nadciągające niebezpieczeństwo – możemy przeczytać na stronie filmu. „Las cieni” prezentowano wcześniej m.in. na 38. World Film Festival w Montrealu w ramach sekcji poświęconej międzynarodowym filmom szkolnym.

 

W programie tegorocznej edycji RIIFF znalazło się 250 filmów wyprodukowanych w 62 krajach. W tym roku do udziału w festiwalu zgłoszono rekordową ilość ponad 6000 filmów.

 

Więcej informacji: www.film-festival.org oraz zwiastun filmu „Las cieni”.

 

Marta Sikorska

26.09.2014