Lato Filmów - spotkanie z Kazimierzem Kutzem

18 kwietnia 2012 w ramach 18. edycji festiwalu „Lato Filmów” odbędzie się spotkanie z Kazimierzem Kutzem, tegorocznym laureatem Pióra Mistrza. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Spotkanie z Kazimierzem Kutzem

W środę, o godz. 17:00, w kinie Luna, głównym punktem programu Strefy Scenarzysty będzie specjalne spotkanie z Kazimierzem Kutzem, który w poniedziałek, podczas ceremonii otwarcia festiwalu, otrzymał Pióro Mistrza, nagrodę za całokształt twórczości scenariopisarskiej. Spotkanie z laureatami nagrody to stały punkt programu festiwalu. W ramach przeglądu twórczości scenariopisarskiej Kazimierza Kutza, na festiwalu pokazywany jest słynny tryptyk śląski oraz „Zawrócony”.

Strefa Scenarzysty

Festiwal Artystyczny i Filmowy „Lato Filmów” w Warszawie od lat stanowi jedną z niewielu imprez poświęconych sztuce scenariopisarskiej. W tym roku ponownie zaprasza scenarzystów i wszystkich zainteresowanych tematyką scenariuszową na część warsztatowo-wykładową. W programie Strefy Scenarzysty znalazły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli, spotkania ze scenarzystami oraz seminaria dla profesjonalistów (m.in. panel o tematyce prawnej i seminarium o pisaniu postaci kobiecych).

Warsztaty Filmoteki Szkolnej

17 kwietnia ruszyły warsztaty wprowadzające w zagadnienia scenariopisarstwa uczniów i nauczycieli. Rozpoczęła ją sesja dla nauczycieli o scenariuszu w filmie fabularnym, prowadzona przez Rafaela Lewandowskiego (reżyser i scenarzysta filmu „Kret”). W kolejnych dniach uczniowie i nauczyciele poznają także zasady rządzące scenariuszem dokumentu i serialu telewizyjnego. Warsztaty organizowane są przez Filmotekę Szkolną, PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz festiwal Lato Filmów. Partnerami są Akademia Fotografii i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Festiwal „Lato Filmów” i Strefa Scenarzysty są współfinansowane przez PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji: www.latofilmow.pl.

 

Informacja prasowa

18.04.2012