Lato z Muzami – nabór filmów

Organizatorzy 21. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami ogłaszają nabór filmów do Konkursu Filmowa Młoda Polska.

21. Lato z Muzami

21. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2017 roku w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Festiwal  poprzedzą liczne wydarzenia filmowe, które będą miały miejsce już od 7 lipca. Jednym z wydarzeń programowych, odbywających się w ramach festiwalu jest Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych Filmowa Młoda Polska.

Zgłoszenia do konkursu Filmowa Młoda Polska

Do udziału w konkursie można zgłaszać krótkometrażowe polskie filmy fabularne o czasie trwania nie przekraczającym 40 minut. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda Grand Prix w wysokości 2500 złotych.

Filmy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 czerwca 2017 roku na adres:

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 1
72-200 Nowogard
z dopiskiem „Filmowa Młoda Polska”

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znalazły się m.in. takie tytuły, jak: „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego czy „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej.

Pokazy konkursowe

Pokazy konkursowe odbędą się w dniach 12-13 lipca, a wyboru laureata dokona jury powołane na tę okoliczność przez organizatora. W minionych latach przewodniczącymi jury byli m.in. Marcin Bortkiewicz, Monika Kuczyniecka i Agnieszka Zwiefka.

Wręczenie nagród i finał festiwalu

Pokaz najlepszego filmu Konkursu Filmowa Młoda Polska oraz wręczenie nagrody nastąpi w dniu zakończenia festiwalu, które będzie miało miejsce 16 lipca 2017 roku.

W czasie trwania Festiwalu Lato z Muzami widzowie będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach filmowych, spotkać uznanych twórców polskiego kina, docenić dokonania młodych polskich artystów. Wręczony zostanie też honorowy Laur Cisowy dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach (w latach poprzednich wśród laureatów znaleźli się m.in. Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojtek Smarzowski). Festiwal poprzedzą warsztaty artystyczne, a finałem Lata z Muzami będzie  plenerowy koncert dla gości i mieszkańców Nowogardu.

Kontakt

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

Szczegółowych informacji na temat konkursu Filmowa Młoda Polska udziela jego Koordynator Dagmara Romanowska (filmowamlodapolska@gmail.com) oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu Lato z Muzami Krzysztof Spór (filmowamlodapolska@gmail.com).

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na www.ndk.pl

Informacja prasowa

21.03.2017