Laureaci 4. Konkursu "Powiększenie"

Znamy laureatów 4. edycji Konkursu „Powiększenie”. Nagrodę specjalną za najlepszy tekst o kinie polskim ufundował PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Jury czwartej edycji krytycznofilmowego Konkursu „Powiększenie” w składzie: dr Monika Talarczyk-Gubała, Marta Sikorska (PISF), Tadeusz Sobolewski, Marcin Stachowicz oraz Michał Walkiewicz (przewodniczący), po zapoznaniu się z pracami 184 uczestników, postanowiło jednogłośnie przyznać następujące nagrody:

  • I nagrodę (3 000 zł oraz stałą współpracę z portalem Filmweb.pl) dla Klary Kukowskiej za recenzję serialu „Orphan Black” pt. „Orphan Black: ciało w miejsce McGuffina” oraz esej „Orphan Black: W głąb króliczej nory”.
  • Wyróżnienia (po 1 000 zł oraz możliwość publikacji na łamach portalu) dla Karola Kućmierza za recenzję serialu „Fargo” pt. „Fan fiction w uniwersum braci Coen” oraz esej pt. „Artyści do wynajęcia. O reżyserach seriali”, a także Łukasza Grzegorowskiego za recenzję filmu „Na gorąco” Briana De Palmy pt. „O krok za daleko” oraz esej pt. „Szukając found footage”.

Nagroda ufundowana przez PISF

Specjalną nagrodę za recenzję polskiego filmu w wysokości 1 000 zł, ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, dla Emilii Sieczki za recenzję filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego pt. „Jeśli Boga nie ma…”.

 

Konkurs, którego czwarta edycja właśnie dobiegła końca, ma na celu wyłonić i wypromować zdolnych, młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie. Laureaci „Powiększenia” współpracują z Filmwebem oraz innymi mediami i odnoszą kolejne sukcesy na swojej zawodowej drodze.

Wręczenie nagród 27 września

Nagrody zostaną wręczone 27 września podczas corocznego zjazdu użytkowników Filmwebu, czyli Filmweb Offline. Nagrodzone prace laureatów już wkrótce będzie można przeczytać na łamach serwisu.

 

Szczegółowe informacje o konkursie, wraz z listą poprzednich laureatów i nagrodzonymi pracami, znajdują się na stronie: www.filmweb.pl/powiekszenie.

 

Informacja prasowa

11.09.2014