Laureaci 5. Konkursu "Powiększenie"

Znamy laureatów 5. edycji Konkursu „Powiększenie”. PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej jest partnerem tego wydarzenia.

Jury piątej edycji krytycznofilmowego Konkursu „Powiększenie” w składzie: Urszula Antoniak, Marta Sikorska (PISF), Klara Cykorz, Michał Oleszczyk oraz Michał Walkiewicz (przewodniczący), po zapoznaniu się z pracami 98 uczestników, postanowiło jednogłośnie przyznać następujące nagrody:

  • nagrodę (3000 zł oraz stałą współpracę z portalem Filmweb.pl) dla: Szymona Drzażdżawskiego za recenzję filmu „Alphaville” Jeana-Luca Godarda oraz esej pt.  „Wernher i jego wynalazek. Wzajemne orbity rakiety i kinematografu”

Wyróżnienia (po 1000 zł oraz możliwość publikacji na łamach portalu) dla:

  • Krzysztofa Dixa za recenzję filmu „Gebo et l’Ombre” Manoela de Oliveiry oraz esej pt. „Przeszłość i teraźniejszość. O ostatnich filmach Manoela de Oliveiry”.
  • Rafała Glapiaka za recenzję filmu „MASH” Roberta Altmana oraz esej „Preston Sturges, czyli jak postanowiłem się postawić i wyśmiałem wojnę”.  

Jury postanowiło nie przyznawać w tym roku nagrody za recenzję polskiego filmu, ufundowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  

Konkurs, którego piąta edycja właśnie dobiegła końca, ma na celu wyłonić i wypromować zdolnych, młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie. Nasi laureaci współpracują z Filmwebem oraz innymi mediami i odnoszą kolejne sukcesy na swojej zawodowej drodze.  

Wręczenie nagród 26 września

Nagrody zostaną wręczone 26 września podczas corocznego zjazdu użytkowników Filmwebu, czyli Filmweb Offline. Nagrodzone prace laureatów już wkrótce będzie można przeczytać na łamach serwisu.  

Szczegółowe informacje o konkursie, wraz z listą poprzednich laureatów i  nagrodzonymi pracami, znajdują się na stronie: www.filmweb.pl/powiekszenie.  

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia, a laureatom gratulujemy! 

11.09.2015