Laureaci kolejnej edycji konkursu Skrytykuj!

Znamy już autorów najlepszych recenzji kolejnej edycji konkursu Skrytykuj! Agata Siwka i Daniel Jaskot zasiądą w Jury Młodych 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

Młodzież w akcji!

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszonych na kolejną edycję konkursu „Skrytykuj.pl”, organizowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Jury wybrało wideorecenzję Agaty Siwki oraz Daniela Jaskota. Agata wygrała konkurs dzięki szczerej, opatrzonej ciekawymi komentarzami wideorecenzji poświęconej filmowi Jana Komasy pt. „Miasto 44”, natomiast Daniel Jaskot w bezpretensjonalny sposób skomentował „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Kilka słów o laureatach

Agata jest licealistką uczęszczającą do drugiej klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju, która ma odwagę, by krytykować. Filmem interesuje się od dłuższego czasu i realizuje się w organizacji planu filmowego wraz z Warsztatem Filmowym „STACH”. – O konkursie dowiedziałam się od mojej nauczycielki, Kingi Dolatowskiej, która wszczepiła we mnie bakcyla na większe zgłębianie filmów. W konkursie „Skrytykuj” wzięłam udział, ponieważ lubię wyrażać swoją opinię oraz konfrontować ją z innymi – mówi laureatka.

 

Daniel Jaskot jest uczniem klasy dyplomowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, na wydziale perkusji klasycznej. Mimo, że od dwunastu lat jest uczniem szkół muzycznych, to właśnie filmy są jego największym zainteresowaniem. W przyszłości planuje studiować reżyserię filmową w Łodzi. Dlaczego Daniel wziął udział w konkursie „Skrytykuj”? – Konkurs zainteresował mnie i zmotywował do napisania recenzji, a udział w festiwalu i krzesło w jury sprawiło, że ostatecznie musiałem wziąć udział – odpowiada.

Jury młodych na Festiwalu w Poznaniu

Laureaci konkursu podczas 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu (30 listopada – 7 grudnia) będą mieli okazję oceniać filmy w konkursie filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. – Cieszę się, że będę mogła obejrzeć bardzo dużo ciekawych filmów. Będę usatysfakcjonowana, mogąc dyskutować na ich temat z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. To będzie dla mnie wspaniałe doświadczenie – podkreśla Agata Siwka. – Chciałbym wziąć udział w festiwalu z nastawieniem, że mój głos, czy opinia ma znaczenie. Jednocześnie z zaszczytem będę reprezentował młody gust filmowy – dodaje Daniel Jaskot.

 

Źródło informacji: skrytykuj.pl

03.11.2014