Laureaci Konkursu Filmowego KTW 30[s]

Wystarczyło nakręcić 30-sekundowy film o Katowicach, by zobaczyć go na dużym ekranie i wygrać 2000 zł. Filmowcy – amatorzy i profesjonaliści – mieli całe lato by nakręcić swoją impresję.

30 sekundowy klip o Katowicach

Ars Independent, wspólnie z biurowcami .KTW, zaprosił mieszkańców aglomeracji (i nie tylko) do nakręcenia 30-sekundowych, autorskich klipów o Katowicach. Można było kręcić dowolnym sprzętem, w dowolnej technice; jedyne co ograniczało młodych twórców to: metraż 30 sekund, hasło „Katowice” i ich wyobraźnia. Zgłoszono w sumie 42 obrazy.

26 września, podczas imprezy otwierającej 7. edycję Ars Independent w kinoteatrze Rialto, poznaliśmy nagrodzone filmy. Jury w składzie: Kordian Kądziela (WRiTV), Marta Jełowicka-Gabor (.KTW) oraz Przemek Mateusz Sołtysik (Ars Independent) postanowiło nagrodzić 3 filmy oraz specjalnym wyróżnieniem uhonorować jeszcze jedno ze zgłoszeń.

  • Wyróżnienie otrzymała Nina Kirchner za film „Czekej jak Cię chyca”. „Nie zrozumieliśmy fabuły, ale nie mogliśmy nie docenić wizji artystycznej i świetnej kreski” – uzasadniło jury.
  • III miejsc zajął Tomasz Mańka z filmem „Spacerem po Kato” – cytując za jurorami – „za przedstawienie dynamicznego, brawurowego spaceru po Katowicach, spójnie operującego dźwiękiem i montażem”.
  • „Za spójną koncepcję i realizację animowanego przewodnika po architekturze Katowic” na II miejscu podium stanęła Hanna Haczek za „KTW 30[s]”.
  • W końcu: „za świetnie sfotografowaną opowieść o tym, że miasto to architektura tworząca tło dla osobowości, a nie na odwrót” uhonorowany I miejscem został Kamil Krawiec za film „300 tysięcy historii”.

Przez cały festiwalowy tydzień, do niedzieli 1 października, filmy będzie można zobaczyć w Najmniejszym Kinie Świata – kameralnym, 2-osobym kinie, które znajdziecie w Katowice Miasto Ogrodów.

A po festiwalu zwycięskie filmy wyruszą wraz z NKŚ w tournée po Polsce, prezentując młode spojrzenie na Katowice.

Więcej informacji: http://arsindependent.pl/pl/.

Informacja prasowa

28.09.2017