Laureaci konkursu "Powiększenie"

Znamy laureatów I edycji konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie” zorganizowanego przez portal Filmweb.pl.

 

Konkurs, mający na celu wyłonić i wypromować zdolnych, młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie, cieszył się dużym powodzeniem – napłynęły 452 zgłoszenia.

 

Jury w składzie: Iwona Kurz, Artur Majer (PISF), Michał Walkiewicz, Marcin Wrona i Bartosz Żurawiecki, po zapoznaniu się z pracami uczestników, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I nagrodę (3000 zł oraz stała współpraca z portalem Filmweb.pl) zdobył Radosław Osiński za recenzję filmu „Charlie i fabryka czekolady” pt. „Kwestia smaku” oraz esej „Kampowy Cybulski”.

 

Wyróżnienia (po 1000 zł oraz możliwość publikacji na łamach portalu) zdobyli: Iwona Morozow za recenzję filmu „Dystrykt 9” pt. „Na żywo” i artykuł „Fantazmat w quasi-rzeczywistym opakowaniu” oraz Piotr Szcześniak za recenzję filmu „Blue Valentine” pt. „Dopóki miłość nas nie rozłączy” oraz esej „Egzekucja czy dożywocie, czyli jak umiera miłość”.

 

Specjalną nagrodę za tekst o polskim kinie w wysokości 1000 zł, ufundowaną przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, otrzymał Michał Piepiórka za recenzję filmu „Argentyńska lekcja” – „Nie jest łatwo, Panie Wojtku” oraz artykuł „Moje życie to dzieło sztuki”.

 

Nagrody zostaną wręczone 24 września podczas corocznego zjazdu użytkowników Filmwebu, czyli Filmweb Offline.

 

PISF objął patronat nad konkursem.


Informacja prasowa

15.09.2011