Laureaci konkursu na scenariusz filmu fabularnego

Znane są już wyniki konkursu na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego o dowolnej tematyce, organizowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Każdy z dziesięciu laureatów otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 zł.

Wszystkie zgłoszone prace oceniała komisja pod przewodnictwem Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosława Śmigulskiego, w skład której weszli: Małgorzata Domin, Andrzej Horubała i Wojciech Lepianka. 21 maja 2020 roku, na podstawie rekomendacji komisji, Dyrektor PISF przyznał autorom 10 scenariuszy nagrody finansowe w wysokości 30.000 zł.

Jednocześnie komisja informuje, że pięć pierwszych scenariuszy uzyskało zdecydowanie wyższe noty niż pozostali laureaci.

Konkurs adresowany był do osób, które ukończyły studia scenariopisarskie lub reżyserskie co najmniej na poziomie licencjatu oraz w chwili składania wniosku nie ukończyły 35 lat (przynajmniej jeden z maksymalnie trzech autorów scenariusza musiał spełniać te dwa warunki).

Celem konkursu było powstanie gotowych scenariuszy na pełnometrażowe filmy fabularne, a tym samym ożywienie rynku scenariopisarstwa.

LISTA LAUREATÓW

  1. „KRÓL, KTÓRY UCIEKŁ” – Jędrzej Napiecek
  2. „FANTAZYLUM” – Martyna Wojcieszek
  3. „SZYCHTA” – Emilia Łucja Maliszkiewicz
  4. „ZMORA” – Justyna Stasio-Siga
  5. „DLACZEGO LUDZIE ŁYSIEJĄ I TRWAJĄ PRZY SOBIE” – Magdalena Załęcka
  6. „NOCNE MOTYLE” – Marta Prus
  7. „BRAT” – Maciej Sobieszczański, Grzegorz Puda
  8. „ORZEŁ” – Dorota Trzaska
  9. „POHUŚTAJ MNIE” – Joanna Ziółkowska
  10. „WINOWAJCA” – Stefan Łazarski
21.05.2020