Laureaci konkursu "Skrytykuj!"

Kaja Folga, Laura Lenkiewicz, Dawid Wincenciak zasiądą w Jury Młodych 9. edycji Festiwalu Netia Off Camera w Krakowie.

Udział w festiwalu w roli jurorów uczniowie wywalczyli autorskimi recenzjami zgłoszonymi na konkurs „Skrytykuj!”. Jaki film zwycięży zdaniem Jury Młodych dowiemy się 7 maja podczas Gali Zamknięcia Festiwalu Netia Off Camera. Wtedy to trójka nastoletnich jurorów przyzna swoją nagrodę reżyserowi jednego z filmów, które pokazane zostaną w Konkursie Głównym „Wytyczanie drogi”. W ubiegłych latach uczniowie wyróżnili filmy „Ombline” w reż. Stéphane Cazesa, „Viktoria” w reż. Mai Vitkovej oraz „Magical Girl” w reż. Carlosa Vermuta.

Wyróżnienia

Dwa wyróżnienia w konkursie „Skrytykuj!” powędrują do Julii Kaźmierczak za recenzje filmów „Ex machina”, „Zjawa” i „Donnie Darko” oraz do Cezarego Orłowskiego za wideorecenzję filmu „Królowa”.

Dla tych, którzy nie zdążyli wziąć udziału w ostatniej edycji konkursu „Skrytykuj!”, już w połowie maja kolejna szansa. Tym razem gimnazjaliści oraz licealiści swoimi recenzjami i wideorecenzjami będą mogli zawalczyć o udział w Jury Młodych 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Laureaci konkursu „Skrytykuj!”:

Kaja Folga – uczennica trzeciej klasy gimnazjum „Parnas” we Wrocławiu. Redaktor naczelna gazety szkolnej „Agrafka”. Dziennikarstwo to jej żywioł. Od czterech lat działa w przyszkolnych kołach wolontariackich i udziela się w samorządzie klasowym. Interesuje się literaturą współczesną, popkulturą i psychologią. Jest wielbicielką biegów długodystansowych, zdrowego stylu życia i gotowania. Recenzję Kai można przeczytać na stronie skrytykuj.pl.

Laura Lenkiewicz – uczennica drugiej klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Filmami interesuje się od niedawna. Pisanie recenzji to dla niej sposób, by połączyć jej dwie pasje – filmy i słowo pisane. Miłośniczka kina Xaviera Dolana i Wojciecha Smarzowskiego. W ich filmach znajduje wszystko, czego potrzebuje – prawdę, emocje, artyzm i poezję. Recenzje Laury można przeczytać na stronie skrytykuj.pl.

Dawid Wincenciak – 17-letni uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Zainteresowany kinematografią i teatrem. Rozwija się w kierunku aktorskim, ale i sportowym. Bezpośredni i konsekwentny. Głośno podziwia Ala Pacino. Recenzję Dawida można przeczytać na stronie skrytykuj.pl.

Źródło informacji: skrytykuj.pl.

04.04.2016