Laureaci MFF Off Cinema

Złoty Zamek – główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego OFF CINEMA zdobył Bartosz Kruhlik za film „Wycieczka”. Laureat oprócz statuetki otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania.

Jury XIV MFF Off Cinema w składzie: Maria Zmarz-Koczanowicz (przewodnicząca) oraz Irina Romanczenko, Michael Seely, Maciej Cuske i Maciej Gil po obejrzeniu 46 filmów przyznało także:

  • Srebrny Zamek i nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Daniela Zielińskiego za film „Takie życie…”.
  • Srebrny Zamek i nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Igora Chojny za film „Seans w kinie Tatry”.
  • Brązowy Zamek i nagrodę pieniężną w wysokości 1250 zł, ufundowaną przez Centrum Kultury „Zamek” dla Grzegorza Zaricznego za film „Marysina polana”.
  • Brązowy Zamek nagrodę pieniężną w wysokości 1250 zł, ufundowaną przez Centrum Kultury „Zamek” dla Renaty Gabryjelskiej za film „Pogodna”.

Ponadto Jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla: Jakuba Stożka za film „Poza zasięgiem”, Jeana Counet za film „Inhale Exhale”, Grzegorza Krawca za film „Miodowy miesiąc”, Andrey’a Gryazeva za film „Sanya and Sparrow”.

 

Informacja prasowa

 

24.11.2010