Laureat Nagrody PISF w DKF Maciste

28 czerwca DKF Maciste zaprosi widzów do kina Regis w Bochni na spotkanie z Michałem Oleszczykiem, laureatem tegorocznej Nagrody PISF w kategorii Krytyka filmowa.

 

Michał Oleszczyk jest filmoznawcą, autorem licznych artykułów o tematyce filmowej w prasie i naukowych pracach zbiorowych. Widzowie DKF Maciste obejrzą film „Barcelona” (1994) Whita Stillmana, jeden z ulubionych filmów Michała Oleszczyka. 

 

DKF Maciste o Oleszczyku

 

– (…) Opublikował pierwszą polską monografię twórczości Terence’a Daviesa ”Gorycz wygnania” oraz (wspólnie z Kubą Mikurdą) książkowy wywiad rzekę z kanadyjskim reżyserem Guyem Maddinem. Jest programerem i rzecznikiem prasowym festiwalu OFF Plus Camera. W 2009 roku przebywał jako Visiting Scholar na New York University. Jego filmowy blog ”Ostatni fotel po prawej stronie” został uznany w konkursie Onet za Blog Roku 2009 w kategorii Kultura. W tym roku otrzymał prestiżową Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krytyka filmowa za rok 2011. Jest również laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych.

 

PISF wspiera Dyskusyjne Kluby Filmowe

 

DKF Maciste był w 2011 nominowany do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Dyskusyjny Klub Filmowy”. Działalność DKF Maciste i spotkanie z Michałem Oleszczykiem są współfinansowane przez PISF.

 

Miejsce: Kino Regis, Bochnia, ul. Regis 1
Czas: czwartek, 28 czerwca, godz. 19:00
Wstęp: 10 zł (członkowie DKF Maciste: 5 zł)

 

Marta Sikorska

26.06.2012