"Łaźnia" oraz "Flora i fauna" nagrodzone

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy „Łaźnia” Tomasza Duckiego oraz „Flora i fauna” Piotra Litwina zostały wyróżnione w ostatni weekend na zagranicznych festiwalach.

Nagroda główna dla polskiej animacji w konkursie międzynarodowym

Animacja Tomasza Duckiego zdobyła główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych, który odbywał się w dniach 5-10 sierpnia w mieście Peja w Kosowie. Animacja wyprodukowana przez warszawskie Studio Miniatur Filmowych i Peek and Boo opowiada o dwóch pływaczkach, które spotykają się, aby uczestniczyć we wspólnym rytuale pływania. W trakcie rozwoju akcji wciągają widza w graficzne szaleństwo sportowej rywalizacji. Nagroda dla filmu Tomasza Duckiego nie jest pierwszym wyróżnieniem jakie animacja otrzymała w kraju i na świecie. Obraz doceniono wcześniej m.in. na festiwalach w Meksyku, Poznaniu, Zagrzebiu czy na Cyprze.

Wyróżnienie dla „Flory i fauny”

Etiuda fabularna Piotra Litwina została z kolei wyróżniona podczas Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Alpinale” odbywającym się w dniach 5-9 sierpnia w Nenzing w Austrii. Obraz Piotra Litwina został wyprodukowany przez Szkołę Filmową w Łodzi, Fixafilm, Mimis oraz MX35. Wcześniej film opowiadający o piętnastoletniej dziewczynie, która postanowiła sprzedać swoje dziewictwo starszemu mężczyźnie dostał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych w Ismailii w Egipcie.

 

Więcej informacji: http://anibar.com oraz www.alpinale.at/en.

11.08.2014