"Lęk wysokości" nagrodzony w Bombaju

Film „Lęk wysokości” Bartosza Konopki, który jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, otrzymał nagrodę The Silver Gateway Award na zakończonym 20 października 13. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bombaju w Indiach.

Kolejna nagroda dla debiutu Konopki

Na festiwalu w Bombaju film startował w kategorii „Celebrate Age”, w której prezentowane są tytuły opowiadające o zagadnieniach związanych ze starzeniem się. Fundatorem nagrody jest Fundacja Harmony Silvers, która zajmuje się w Indiach poprawą standardu i zapewnieniem godnych warunków życia osobom starszym. Nagroda w Bombaju jest kolejnym wyróżnieniem dla „Lęku wysokości” po festiwalu w Gdyni (nagroda za debiut) i Ińskim Lecie Filmowym (Złota Rybka).

Lęk wysokości

„Lęk wysokości” jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, zanurza się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie. Film jest pełnometrażowym fabularnym debiutem Bartka Konopki. Producentem obrazu jest Studio im. Andrzeja Munka.

„Lęk wysokości” jest współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.mumbaifilmfest.com.

 

Źródło informacji: www.studiomunka.pl.

24.10.2011