"Lęk wysokości" w kinach

20 kwietnia 2012 na ekrany polskich kin wejdzie fabularny debiut Bartosza Konopki – „Lęk wysokości”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.


„Lęk wysokości”

 

Film opowiada historię młodego reportera telewizyjnego , Tomka, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Tomek wykorzystuje to jako okazję do sprzedania mieszkania ojca bez jego wiedzy. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, zanurza się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie.

 

Fabularny debiut Bartosza Konopki

 

„Lęk wysokości” jest fabularnym debiutem Bartosza Konopki, reżysera nominowanego do Oscara dokumentu „Królik po berlińsku”. Obraz powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka pod opieką artystyczną Agnieszki Holland. Scenariusz jest wspólnym dziełem Bartosza Konopki i Piotra Borkowskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Niemyjski. W rolach głównych zagrali Marcin Dorociński i Krzysztof Stroiński. Koproducentem obrazu jest Canal+. Polska premiera filmu odbyła się podczas 36. FPFF w Gdyni, gdzie Bartosz Konopka otrzymał nagrodę za debiut reżyserski.

Dystrybutorem filmu jest Kino Świat, a światowym agentem sprzedaży Wide Managment.

 

„Lęk wysokości” jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Data premiery podana na podstawie informacji zawartych w serwisie www.boxoffice.pl.

13.02.2012

Galerie zdjęć