Les Arcs czeka na filmy i projekty

Zbliża się koniec naboru filmów oraz projektów na etapie developmentu i work-in-progress na 6. Festiwal Kina Europejskiego w Les Arcs we Francji.

Nabór filmów do 28 września

28 września kończy się ostatnia tura zgłaszania filmów do konkursu oraz sekcji Panorama. Dla filmów zgłoszonych do części konkursowej pokaz na festiwalu musi być ich francuską premierą. W przypadku zgłoszenia filmu do sekcji Panorama obrazy nie mogą być dystrybuowane wcześniej we Francji oraz nie mogą mieć francuskiego dystrybutora. Formularz i regulamin dostępne są tutaj.

Nabór projektów na etapie developmentu do 27 września

Nabór 25 projektów na 6. edycję Coproduction Village trwa do 27 września. Na trzydniowe spotkanie branżowe można zgłaszać europejskie pełnometrażowe filmy: fabularne, animowane, dokumentalne na etapie developmentu lub preprodukcji. W wydarzeniu bierze udział 250 profesjonalistów: producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów oraz przedstawicieli funduszy regionalnych. W programie zaplanowano czas na indywidualne spotkania z potencjalnymi partnerami. Więcej informacji o zgłoszeniach i formularz rejestracyjny dostępne są tutaj.

Nabór projektów work-in-progress do 15 października

10 projektów znajdujących się na etapie postprodukcji zostanie wybranych i zaprezentowanych 14 grudnia osobom z branży filmowej podczas specjalnej sesji Work-in-Progress. Zgłoszenia można przesyłać do 15 października. Minimalny czas trwania fabuł, animacji lub dokumentów to 75 minut. Producenci będą mogli wybrać dziesięciominutowy fragment filmu, który pokażą zaproszonym gościom. Więcej informacji tutaj.

 

Festiwal Kina Europejskiego w Les Arcs we Francji odbędzie się w dniach 13-20 grudnia 2014.

 

Więcej informacji: 2014.lesarcs-filmfest.com/home.

10.09.2014