LET’S CEE Film Festival 2017: Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Do 8 stycznia 2017 r. trwa nabór do konkursu filmów krótkometrażowych wiedeńskiego LET’S CEE Film Festival.

„Świat w transformacji”

Do 8 stycznia 2017 r. filmowcy w wieku do 35 lat z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu, Turcji i Austrii mają możliwość nadsyłania swoich prac do Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach LET’S CEE Film Festival 2017. Po raz pierwszy do udziału w kategorii filmów krótkometrażowych upoważnieni są również filmowcy w każdym wieku i z każdego kraju, o ile ich prace związane są z tematem przewodnim konkursu: „Świat w transformacji” („World in Transition”).

Długość poszczególnych filmów nie może przekroczyć 30 minut. Opłata zgłoszeniowa wynosi 10 euro za film. Zgłoszenia filmu dokonać  można za pośrednictwem serwisu Festhome, na Click for Festivals lub poprzez system Eventival.

Nagrody

Po obejrzeniu konkursowych filmów, międzynarodowe jury ogłosi zwycięzcę głównej nagrody w Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas ceremonii rozdania nagród w dniu 25 marca 2017 r. w kinie Urania. Reżyser najlepszego filmu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1500 euro i statuetkę Urania. Ponadto każdy film krótkometrażowy pokazywany w ramach festiwalu będzie mieć szansę otrzymania nagrody publiczności o wartości 1500 euro w kategorii filmów krótkometrażowych.

LET’S CEE in Vienna Talent Academy

Z każdego filmu zakwalifikowanego do Głównego Konkursu w finałowej dziesiątce wybrana zostanie jedna osoba, która zostanie zaproszona do Wiednia na koszt organizatorów i sponsorów, aby zaprezentować swój film wiedeńskiej publiczności. O tym, kto będzie reprezentował dany film i zostanie zaproszony do Wiednia (osoba do max. 35 roku życia, reżyser, producent, aktor, scenarzysta, operator kamery, itp.), zadecydują organizatorzy festiwalu.

Osoby te otrzymają ponadto możliwość nieodpłatnego wzięcia udziału w pierwszej edycji LET’S CEE in Vienna Talent Academy, która obejmie dostęp do wszystkich warsztatów w ramach festiwalu (LET’S CEE Master Classes) oraz konferencji branżowej (LET’S CEE Industry Days). Piętnastu reprezentantów wszystkich pozostałych filmów krótkometrażowych pokazywanych na festiwalu filmowym LET’S CEE również dostanie możliwość bezpłatnego wzięcia udziału LET’S CEE Talent Akademii.

Festiwal LET’S CEE odbędzie się w dniach 21-27 marca 2017 r. w Wiedniu. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.letsceefilmfestival.com.

Na podstawie informacji prasowej

20.12.2016