LET’S CEE Film Festival 2018

W dniach 13-22 kwietnia 2018 roku w Wiedniu odbędzie się 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy LET’S CEE. W programie wydarzenia znajdą sie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki filmowej. 

Polskie filmy w Wiedniu

Polskie filmy oraz koprodukcje współfinansowane przez PISF znajdą się we wszystkich konkursowych sekcjach festiwalu.

W konkursie pełnometrażowych filmów fabularnych Polskę reprezentuje film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego „Ptaki śpiewają w Kigali” oraz debiut Piotra Domalewskiego „Cicha noc”. W tej sekcji o nagrody powalczą także koprodukcje: „Dowłatow” w reżyserii Aleksieja Germana jr. oraz „Listopad” (Novembri/November) w reżyserii Rainera Sarneta. Warto wspomnieć, że gościnnym kuratorem konkursu filmów z Europy Środkowej i Wschodniej był w tym roku krytyk filmowy Michał Oleszczyk.

Wśród 10 konkursowych tytułow w sekcji pokazującej pełnometrażowe dokumenty znalazł się film „Over the Limit” Marty Prus.

W sekcji pełnometrażowych debiutów zostaną zaprezentowane: „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc oraz koprodukcje „Radiogram Rouzie Hassanovej i „Miracle” (Cud) Egle Vertelyte. W konkursie filmów krótkometrażowych udział bierze film Aleksandry Terpińskiej „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, natomast pozakonkursowo w Wiedniu pokazany zostanie krótki metraż „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego.  w sekcji pokazującej najciekawsze i najważniejsze produkcje filmowe z ostatnich 100 lat, ktore zostaly wybrane przez dziennikarza Andreasa Ungerböcka wśród 7 tytułow znalazło się „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego.

Więcej informacji o festiwalu: www.letsceefilmfestival.com


13.04.2018