Letni Kinematograf w Łodzi

W każdy wakacyjny piątek na starym rynku w Łodzi w ramach organizowanego przez Muzeum Kinematografii 6. Letniego Kinematografu Rozrywkowego pokazywane będą polskie filmy.

Program

Cykl otworzył w ubiegły piątek pokaz filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego. W kolejnych tygodniach na starym rynku w Łodzi będzie można obejrzeć:

  • 11 lipca – „Imigine”, reż. Andrzej Jakimowski,
  • 18 lipca – „Bilet na księżyc”, reż. Jacek Bromski,
  • 25 lipca – „Generacja C.K.O.D.” oraz „C.K.O.D.2 – plan ewakuacji”, realizacja Piotr Szczepański,
  • 1 sierpnia – „Kanał”, reż. Andrzej Wajda. Pokaz towarzyszący obchodom 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Film po restauracji cyfrowej. 
  • 8 sierpnia – „Dzień kobiet”, reż. Maria Sadowska,
  • 15 sierpnia – „Chce się żyć”, reż. Maciej Pieprzyca,
  • 22 sierpnia – „Dziewczyna z szafy”, reż. Bodo Kox,
  • 29 sierpnia – „W ciemności”, reż. Agnieszka Holland. Pokaz towarzyszący obchodom 70. Rocznicy Likwidacji Getto Litzmannstadt.

Prelekcje towarzyszące pokazom

Filmom pokazywane w ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego towarzyszą prelekcje tematyczne, konkursy dla widzów oraz pokazy polskich animacji, nagrodzonych na 2. Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2014.

Ekran o powierzchni niemal 100 m²

Filmy wyświetlane na starym rynku w Łodzi pokazywane są na jednym z największych w Polsce ekranów plenerowych. Powierzchnia ekranu wynosi niemal 100 m². Na widzów co tydzień czeka 200 krzeseł. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych pokazy zostaną przeniesione do muzealnego kina Kinematograf przy ul. Zwycięstwa 1.

Muzeum Kinematografii nominowane do 7. edycji Nagród PISF

Muzeum Kinematografii zostało nominowane do 7. edycji Nagród PISF w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe” za przygotowanie wystawy „Polska. Europa. Świat. Twarze Agnieszki Holland”. Poprzednio Muzeum Kinematografii w Łodzi otrzymało statuetkę Nagrody PISF 2010 w kategorii „Promocja za granicą” za wystawy: „100 lat Polskiego Filmu” i „Roman Polański. Aktor. Reżyser”.

 

Więcej informacji: www.kinomuzeum.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

08.07.2014