"Lights, Camera, Action!"

„Lights, Camera, Action!” to tytuł konkursu filmowego, do udziału w którym zaproszeni są młodzi Europejczycy w wieku od 18 do 30 lat. Organizatorem konkursu jest Zgromadzenie Regionów Europy (AER).

 

Konkurs poświęcony młodzieży w zmieniającym się społeczeństwie będzie poprzedzał Szkołę Letnią AER 2011, która odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia w Prowincji Flevoland w Holandii.

 

Za pomocą swoich kamer cyfrowych uczestnicy konkursu będą musieli stworzyć 3-minutowy film krótkometrażowy lub animację pokazującą jak młodzież zmienia społeczeństwo w całej Europie. Tematyka jest dowolna, jedyną zasadą jest kreatywność.

 

Autor najlepszego filmu będzie mógł obejrzeć swoje dzieło nie tylko na stronie AER i Youtube, ale zostanie również zaproszony do uczestnictwa w Szkole Letniej AER 2011, podczas której odbędzie się prezentacja wybranych filmów. Ponadto, zwycięzca będzie miał możliwość współpracować z działem prasy i komunikacji AER przy przygotowywaniu informacji na temat całego wydarzenia. Otrzyma również potwierdzenie udziału w działaniach dziennikarskich.

 

Termin zgłaszania udziału w konkursie mija 31 maja 2011 r., natomiast film należy przesłać do 30 czerwca 2011 r.

 

Więcej informacji: www.aer.eu.

Strona szkoły letniej AER 2011: www.aersummerschool.nl.

 

Informacja prasowa

13.05.2011