LIM -Less Is More 2018 – rusza nabór

Czy zmagania o obniżenie kosztów produkcji filmowej mogą stymulować kreatywność, zmienić podejście do kręcenia filmów? A gdyby ktoś wskazałby Ci, jak budować niskobudżetowy projekt jeszcze przed napisaniem scenariusza? A może istnieją narzędzia, które pozwalają stymulować kreatywność na tym polu? Jeżeli myślisz o własnej, niskobudżetowej fabule, LIM jest dla Ciebie!

Less Is More

LIM oferuje młodemu pokoleniu filmowców, z niewielkim dorobkiem artystycznym, pomoc w odnalezieniu własnej ścieżki wiodącej do wyprodukowania niskobudżetowego filmu fabularnego. Osiągamy to poprzez trzy warsztaty odbywające się między marcem a październikiem 2018 r. w trzech krajach (Francji, Rumunii i w Polsce). Pomiędzy warsztatami odbywają się sesje online zapewniające regularną opiekę. Oprócz opracowania rzeczywistego scenariusza projekt obejmuje spotkania z potencjalnymi producentami lub współproducentami, jak również z partnerami finansowymi.

Kto może się zgłosić?

  • reżyserzy / scenarzyści, którzy ukończyli filmy krótkometrażowe, dokumentalne lub są po debiucie fabularnym,
  • artyści zainteresowani produkcją filmową związani z teatrem lub sztukami wizualnymi.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji do następnej edycji programu można znaleźć tutaj: http://www.lim-lessismore.eu/how-to-apply/.

Termin zgłoszeń: 30 października 2017 r.

W pierwszej edycji LIM w projekcie wzięło udział 16 projektów z 15 krajów. Polskim partnerem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem wspierającym Story.Lab.pro. 

Więcej informacji: www.lim-lessismore.eu.

Informacja prasowa 

12.09.2017