Lisbon Docs - nabór

Organizatorzy Lisbon Docs – warsztatów poświęconych koprodukcji oraz finansowaniu projektów filmów dokumentalnych – zapraszają twórców filmów dokumentalnych do udziału w tegorocznym forum, które odbędzie się w dniach 11-16 października w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Doclisboa w Portugalii.

 

Termin zgłoszeń upływa 30 sierpnia.

 

Lisbon Docs, skierowane do reżyserów oraz producentów filmów dokumentalnych z całej Europy, stwarza możliwości nawiązania dialogu między profesjonalistami z branży kina dokumentalnego oraz ogromną przestrzeń do podzielenia się pomysłami, a przede wszystkim – prezentacji własnego projektu.

 

Program Lisbon Docs składa się z trzydniowego cyklu warsztatów, pitchingu, pokazów najnowszych dokumentów, serii wykładów master class poświęconych międzynarodowej koprodukcji, a także indywidualnych spotkań z ekspertami i wykładowcami.

 

Aby wziąć udział w forum Lisbon Docs, należy przygotować opis projektu filmu dokumentalnego zawierający następujące dane: tytuł, nazwa firmy producenckiej, imię i nazwisko producenta i reżysera, czas trwania, format, plan produkcji, synopsis, treatment, budżet, krótki plan finansowy, CV reżysera, filmografia reżysera i firmy producenckiej, adres kontaktowy.

 

Prezentację projektu należy przesłać do Hanne Skjodt, EDN Network Manager, na adres e-mail: hanne@edn.dk do 30 sierpnia.

 

Ponadto należy wysłać materiał zdjęciowy na DVD, zawierający prezentację zgłaszanego projektu bądź zrealizowanego wcześniej filmu, na następujący adres:

 

EDN
Att: Hanne Skjodt
Vognmagergade 10, 1
1120 Copenhagen K
Denmark

 

Można również wziąć udział w wydarzeniach odbywających się w ramach Lisbon Docs jako obserwator, wysyłając CV oraz krótki list motywacyjny na adres e-mail: lisbondocs@sapo.pt.

 

Koszt uczestnictwa wynosi 300 Euro (dla drugiej osoby związanej z projektem oraz dla obserwatora – 200 Euro).

 

Szczegółowe informacje na stronach:

www.doclisboa.org
www.edn.dk

 

Informacja prasowa

24.08.2010