Rekomendacje komisji I etapu

Poniżej przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca / rekomendacja I etapu

Fabuła – Eustachy Rylski

  1. 11068/2012 / Nauczyciel muzyki / Jan Jakub Kolski / Jan Jakub Kolski Wytwórnia Filmowa Popielawy / do II etapu
  2. 11169/2012 / Burza przed ciszą / Marcin Bortkiewicz / „PS Film” Sebastian Petryk / do II etapu
  3. 11179/2012 / Hłasko / Wojciech Marczewski / Michał Szalonek, Paweł Podlejski, Marta Pielasz / do II etapu
  4. 11201/2012 / 12 razy śmierć / Filip Bajon / Tramway Sp. z o.o. / do II etapu
  5. 11053/2012 / Dudek / Tadeusz Kijański / Tadeusz Kijański / brak rekomendacji
  6. 11117/2012 / Żywioły / Michał Ozierow / Daniel Odija / brak rekomendacji
  7. 11080/2012 / Cena honoru / Andrzej Krakowski / Donten & Lacroix Films Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  8. 11071/2012 / Droga do Kepcha / Wiesław Saniewski / Saco Films Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Fabuła – Joanna Kos-Krauze

  1. 11051/2012 / Krogut / vacat / Manana Sp. z o.o. / do II etapu z przesunięciem do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  2. 11093/2012 / Po lepszej stronie świata / Rafael Lewandowski / Rafael Lewandowski, Jarosław Kamiński / do II etapu
  3. 11058/2012 / Florystka / Przemysław Nowakowski / Katarzyna Bonda / brak rekomendacji
  4. 11072/2012 / Dziecko z jeziora / Michał Otłowski / Michał Otłowski / brak rekomendacji
  5. 11097/2012 / Bliźniak / Wojciech Pacyna / Paweł Mossakowski / brak rekomendacji
  6. 11128/2012 / Goralenvolk, miłość i honor / Teresa Kotlarczyk / Zygmunt Wojcik, Natalia Pietrucha / brak rekomendacji
  7. 11111/2012 / B jak rewolucja / Grzegorz Warchoł / Mariusz Urbanek / brak rekomendacji
  8. 11208/2012 / Grzech przemilczenia / Jarosław Marszewski / Zbigniew Niedźwiecki / brak rekomendacji
  9. 11086/2012 / Afrykańska podróż / Wiktoria Szymańska / Luna W. Ltd. / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10691/2012 / Wszystkie zwierzęta, które są z Tobą / Anna Wieczur Bluszcz / Fundacja Sztuki Orbis Pictus / do II etapu

Fabuła – Ilona Łepkowska

  1. 11100/2012 / Oranżada czyli były sobie krasnoludki / Sylwester Jakimow / „Opus-Film” Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11048/2012 / Skarb Wikingów / Wojciech Adamczyk / Anna Brzezińska/ brak rekomendacji
  3. 11125/2012 / Choroba więzienna / Jacek Bromski / Janusz Anderman/ brak rekomendacji
  4. 11127/2012 / Polen! Polen! / vacat / Zbigniew Górniak/ brak rekomendacji
  5. 11155/2012 / Szczęściara / Ewa Pytka / Python Studioss Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Dokument – Wojciech Staroń

  1. 11081/2012 / Na dnie morza / Marcin Sauter / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o./ do II etapu
  2. 11197/2012 / Za górami/ Ewa Podgórska / Ewa Podgórska / do II etapu
  3. 11185/2012 / Sztuka szczęścia / Wiktoria Szymańska / Luna W. Ltd. / do II etapu
  4. 11160/2012 / Ojciec i syn / Mirosława Sikorska / Mirosława Sikorska / do II etapu
  5. 11210/2012 / Wieloryb z Lorino / Maciej Cuske / Studio Efekt – Pokromski Studio / do II etapu
  6. 11173/2012 / Dzieci Fedora / Jerzy Bogucki / Jerzy Bogucki / brak rekomendacji
  7. 11104/2012 / Eustachy / Piotr Weychert, Anka Ptaszkowska / Scorpio Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Dokument – Andrzej Fidyk

  1. 11073/2012 / Ukraińska narzeczona / Alina Mrowińska / Alina Mrowińska / do II etapu
  2. 11172/2012 / Ostatnia obrona / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11099/2012 / Niewinne czarodziejki / Ewa Olbrychska / Ewa Olbrychski / brak rekomendacji
  4. 11133/2012 /  Krakowski Nomada / Małgorzata Szyszka / Małgorzata Szyszka / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10388/2012 / Granica bycia człowiekiem / Mieczysław Vogt/ Mieczysław Vogt / do II etapu

Animacja – Witold Giersz

  1. 11095/2012 / My, ludzie z kosmosu / Andrzej Piotr Morawski / Serafiński-Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11129/2012 / Galaxi taxi / Jan Steliżuk / Fumi Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11143/2012 / Odyseja na burzowej chmurze / Agnieszka Sadurska / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o. / do poprawek
  4. 11115/2012 / Myszy strajkują / Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz / Grupa Smacznego Jaszczurowski, Kasprowicz, Wasilewski Sp.J. / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10694/2012 / Wtorek w poniedziałek / Tomasz Popakul / Studio Daniel Produkcja Filmowa Sp. z o.o. / do II etapu

Animacja – Marek Skrobecki

  1. 11066/2012 / Wilcze opowieści / Władysław Jurkow / Arkadia Film Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11079/2012 / Życie uratował mi towarzysz Stalin / Kamila Kubiak / Opus-Film Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11183/2012 / I powiał wiatr od morza / Daria Kopeć, Mateusz Jarmulski, Marta K. Stróżycka / Serafiński-Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 11174/2012 / Przygody kota detektywa / Szymon Szymański / Eurocom Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2012:

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”.

 

Fabuła:

  1. 10286/2012 / Odessa, wszystkie plaże / Marek Piestrak / Studio Daniel Produkcja Filmowa Sp. z o.o.
  2. 11049/2012 / Waszyński / vacat / Yeti Films Sp. z o.o.

Animacja:

  1. 10288/2012 / Magiczna Księga Przygód / Paweł Dębski / Fumi Studio Sp. z o.o.

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Filip Bajon

  1. 11118/2012 / Milczenie / Jozef Pacskovszky / Studio Filmowe Kalejdoskop / do II etapu
  2. 11199/2012 / Biegnij chłopcze, biegnij / Pepe Danquat / Apple Film Production Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11149/2012 / Epidemia / Mirosław Bork / Quartet Sp. z o.o. / do II etapu

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10249/2012 / Jack Strong. Operacja Wolność / Władysław Pasikowski / Scorpio Studio Sp. z o.o. / do II etapu

Fabuła – Małgorzata Szumowska

  1. 11062/2012 / Ciemna materia / Andrzej Żuławski / Metro Films Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11106/2012 / Heavy Mental / Sebastian Buttny / Absolut Media / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10629/2012 / Satan Spa / Piotr Kielar / Lifetime Productions Piotr Kielar / do II etapu

Fabuła – Agnieszka Holland

  1. 11055/2012 / Ja, Olga Hepnarova / Tomas Weinreb, Petr Kazda / Media Brigade Banaszkiewicz i Kurek Sp. J. / do II etapu
  2. 11170/2012 /Głos wewnętrzny / Krzyszotof Zanussi / Studio Filmowe „Tor” / do II etapu
  3. 11196/2012 / Strefa nagości / Urszula Antoniak / Apple Film Production Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 11190/2012 / Marynarz w łodzi / Marcin Latałło / Camera Obscura / do poprawek
  5. 11175/2012 / Trzy historie / Krzysztof Pieczyński / Baltmedia Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Fabuła – Andrzej Jakimowski

  1. 11120/2012 / Pod ochroną / Diego Lerman / Staron-Film Sp. z.o.o. / do II etapu
  2. 11137/2012 / Małe stłuczki / Ireneusz Grzyb i Aleksandra Gowin / Koi Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11085/2012 / Kołysanka dla wisielca / Leiv Igor Devlod / Metro Films Sp. z o.o. / do poprawek
  4. 11098/2012 / Felix, Net i Nika oraz trzecia kuzynka / Kordian Piwowarski / Zielono mi Iwona Harris / do poprawek
  5. 11120/2012 / Łyżeczka / Izabela Szylko / WFDiF / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10775/2012 / Kebab i horoskop / Grzegorz Jaroszuk / MD4 / do II etapu

Fabuła – Maciej Wojtyszko

  1. 11059/2012 / Nie dla twoich oczu / Agnieszka Trzos / Akili Film Production Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11139/2012 / Świat do góry nogami / Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej / Dogoda Media Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2012:

  1. 10262/2012 / Hiszpanka / Łukasz Barczyk / Studio Filmowe „Kadr”
  2. 10268/2012 / Piusa 17 / Juliusz Machulski / Studio Filmowe Zebra
  3. 10280/2012 / Zbliżenia / Magdalena Piekorz / Studio Filmowe „Tor”
  4. 10277/2012 / Fotograf / Waldemar Krzystek / Yes To Film Sp. z o.o.
  5. 7559/2011 / Anioł / Wojciech Smarzowski / Profil Film Jacek Rzehak
  6. 4877/2009 / Siostra miłosierdzia / Paweł Pawlikowski / Opus Film Sp. z o.o.
  7. 6415/2010 / Ojciec / Artur Urbański / Apple Film Production Sp. z o.o.

Priorytet IV Produkcja filmów dokumentalnych

Dokument – Jacek Bławut

  1. 11123/2012 / Antonio w Radomiu / Jerzy Śladkowski / Scorpio Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11178/2012 / Deep Love / Jan P. Matuszyński, Marta Łachacz / Cor Leonis Production / do II etapu
  3. 11087/2012 / Dotykanie życia / Wiktoria Szymańska / Luna W / do II etapu
  4. 11052/2012 / Razem / Maciej Adamek / Metro Films Sp. z o.o. / do poprawek
  5. 11181/2012 / Satori / Henryk Dederko / Opus-Film Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 11109/2012 / Światy Zbyluta / Joanna Helander, Bo Person / Centrala Sp. z o.o. / do poprawek
  7. 11195/2012 / 15 stron świata / Zuzanna Solakiewicz / Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” / do poprawek
  8. 11101/2012 / Walka bez broni / Zofia Kunert / Fundacja Filmowa Armii Krajowej / brak rekomendacji
  9. 11167/2012 / Biebrza – żyjąca rzeka / Paolo Volponi, Agata Balak / Agencja Orzeł / brak rekomendacji
  10. 11092/2012 / Change up / Marzena Grzegorczyk, Loren Brookes Mendell, Tiller Russell / Reverie Chase Productions / brak rekomendacji
  11. 11163/2012 / Połowa miasteczka / Paweł Siczek / Follow Me Film Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10519/2012 / Macedończyk / Petro Aleksowski / Bomedia Mirosław Bork / do II etapu
  2. 10383/2012 / Mów mi Marianna / Karolina Bielawska / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 10332/2012 / Milk of Magnesia / Aleksandra Kuśmierczyk / Muzeum Historii Polski w Warszawie / brak rekomendacji

Dokument – Maciej Cuske

  1. 11084/2012 / Dzieci dzwonią / Andrzej Mańkowski / Biały Smok Production Andrzej Mańkowski / do II etapu
  2. 11110/2012 / Kilka prostych pytań do mojego taty / Małgorzata Imielska / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11157/2012 / Tactum / Krzysztof Stasiak / BMC Film Krzysztof Stasiak/ brak rekomendacji
  4. 11209/2012 / Jarocin 87 – podróż w czasie / Andrzej Wolf / Wolfilm Anna Wolf / brak rekomendacji
  5. 11215/2012 / Człowiek z kamerą / Aleksander Janicki / Katarzyna Janicka Studio Art V / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10343/2012 / Życie za Grunwald / Artur Wierzbicki / Studio Filmowe Largo Agnieszka Traczewska / do II etapu

Dokument – Maciej Drygas

  1. 11177/2012 / Pałac / Tomasz Wolski / Anna Gawlita Kijora / do II etapu
  2. 11189/2012 / Cenotaphe / Leila Ferault-Levy / Camera Obscura / do II etapu
  3. 11150/2012 / Endrju / Tomasz Blachnicki, Robert N. Wachowiak / Studio Filmowe OTO
    Sp. z o.o. / do poprawek
  4. 11145/2012 / Kaja Danczowska / Christine Jezior / Kalejdoskop Film  sp. z o.o. / brak rekomendacji
  5. 11171/2012 / Ludzie Palikota / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Dokument – Paweł Łoziński

  1. 11146/2012 / Wybory podstawowe / Paweł Ferdek / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 11124/2012 / Oddajcie mi swoje dzieci / Piotr Wejchert / Grupa Filmowa Sp. z o.o. / do poprawek
  3. 11056/2012 / Łowiąc ryby w Qantab / Julia Jopkiewicz / Editing Brigade Stefańska i Wspólnicy s.j. / brak rekomendacji
  4. 11113/2012 / Złota 2 / Andrzej Titkow / Studio Filmowe Tak / brak rekomendacji
  5. 11082/2012 / Dakarskie zapasy / Edward Porembny / AMP Polska / brak rekomendacji

Dokument – Maria Zmarz-Koczanowicz

  1. 11176/2012 / Dziennik z podróży / Piotr Stasik / Anna Gawlita Kijora / do II etapu
  2. 11147/2012 / Rotem. Kazik niepokonany / Agnieszka Arnold / Baltmedia sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11203/2012 / Jaster / Marek Tomasz Pawłowski, Małgorzata Walczak / Zoyda Art Production / do II etapu
  4. 11211/2012 / Natchniony i młody był / Katarzyna Kościelak, Mirosław Chojecki / Media Kontakt sp. z o.o. / do poprawek
  5. 11180/2012 / Za to, że żyjemy czyli punk z Wrocka / Tomasz Nuzban, Aleksandra Wojtaszek / Touchfilms / do poprawek
  6. 11144/2012 / Miss you Jew / Francine Zuckerman / BMC Film Krzysztof Stasiak / brak rekomendacji
  7. 11164/2012 / Jagoda Band / Aleksander Dembski / Natalia Bartkowicz-Koszałka Darklight Film Studio / brak rekomendacji
  8. 11156/2012 / Fangor / Andrzej Sapija / Kamerovid sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 11140/2012 / Dzieciństwo / Andrzej Kałuszko / Aura Film TV Video Productions / brak rekomendacji
  10. 11192/2012 / Ostatni taki Żyd / Jerzy Bogucki / Studio Besta Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  11. 11207/2012 / Wielkie wystawy MNK / Artur Janicki / Muzeum Narodowe w Krakowie / brak rekomendacji
  12. 11119/2012 / Droga. Rzecz o Feliksie M. Jasieńskim / Aleksander Janicki / Katarzyna Janicka Studio Art V / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10378/2011 / Był bunt / Małgorzata Kozera-Kopińska / Vision House Krzysztof Dzięciołowski / do II etapu
  2. 10392/2012 / Obietnica dzieciństwa / Ryszard Kaczyński, Piotr Morawski / Kalejdoskop Film sp. z o.o. / do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2012:

  1. 7580/2011 / Migotanie uczuć / Lidia Duda / Telemark Sp. z o.o.
  2. 10398/2011 / Uwierzcie w koniec świata / Monika Pawluczuk / Wajda Studio
  3. 10329/2012 / The Sound of Nature / Jacek Piotr Bławut / Studio Filmowe Rabarbar
  4. 10487/2012 / Bruno Schulz / Adam Sikora / Studio Filmowe Largo
  5. 10255/2012 / Sakrament: Małżeństwo / Paweł Jóźwiak-Rodan / Opus Film
  6. 7543/2011 / Nauczycielka / Magdalena Łazarkiewicz / Grupa Filmowa Sp. z o.o.

Priorytet V Produkcja filmów animowanych

Animacja – Tomasz Bagiński

  1. 11154/2012 / Ucieczka / Jarosław Konopka / Fundacja Filmowa Se-Ma-For / do II etapu
  2. 11106/2012 / Amour a rebours / Joanna Wójcik / Serafiński-Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11151/2012 / Latarnik / Marcin Dzieniszewski / Magic Lake A. Wojnach / do poprawek

Animacja – Piotr Dumała

  1. 11102/2012 / Pelikan / Magdalena Osińska / Grzegorz Wacławek / do II etapu
  2. 11132/2012 / Ex animo / Wojciech Wojtkowski / Fumi Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 11083/2012 / Love is lovely / Wiola Sowa / Sowa Film Robert Sowa Produkcja Filmowa / do poprawek
  4. 11094/2012 / Most / Grzegorz Koncewicz / Marek Serafiński Studio Graficzno-Filmowej / brak rekomendacji
  5. 11158/2012 / Sto lat, sto lat / Iza Poniatowska / Studio Daniel Produkcja Filmowa Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  6. 11153/2012 / Bioupgrade / Przemysław Świda / Fundacja Filmowa Se-Ma-For / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10609/2012 / Schronisko Pies / Jarosław Szyszko / J&P Studio Grafiki Filmowej Leszka Gałysza / do II etapu

Animacja – Robert Turło

  1. 11089/2012 / Zmysły prysły / Marcin Wasilewski / Grupa Smacznego Sp. J / do II etapu
  2. 11112/2012 / Janka / Adela Kaczmarek / Serafiński-Studio Sp. z o.o. / do poprawek
  3. 11105/2012 / Morska przygoda / Andrzej Piotr Morawski / Film Studio MTM Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 11138/2012 / Dwa kroki od obrazu / Magdalena Sztompka / Trygon Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Wnioski po poprawkach zleconych w sesji 1/2012

  1. 10285/2012 / To pewna wiadomość / Joanna Jasińska-Koronkiewicz / TV Studio Filmów Animowanych / do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2012:

  1. 11114/2012 / Mami Fatale cz. II / Łukasz Kasprowicz / SMF Sp. z o.o.
  2. 10296/2012 / Trzej królowie / Anna Błaszczyk / WJT Wojciech Leszczyński

Komisje eksperckie II etapu będą obradować wraz z Dyrektor PISF i wspólnie podejmować decyzje o dofinansowaniu wybranych projektów. Spotkania te odbędą się przed 15 lipca br. Również wyniki bieżącej sesji zostaną ogłoszone na stronie internetowej PISF nie później niż 15 lipca br.

15.06.2012