Lista wniosków wyselekcjonowanych do 2. etapu; sesja 2/2020

Przedstawiamy wyniki 1. etapu oceny wniosków złożonych w sesji 2/2020 do Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

PRIORYTET I: ROZWÓJ PROJEKTU

Film fabularny:

Komisja w składzie: Krzysztof Sołek, Ewa Bukowska, Agata Szymańska

RENEGACI/ Paweł Deląg / Cinergy Films Sp. z o. o. – do 2 etapu
STYPA/ Michał Ciechomski / Domino Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
FRAJERZY I KSIĘŻNICZKI/ Kordian Kądziela / TFP Spółka z o.o. – do 2 etapu
SŁOŃCA BLASK/ Jan Komasa / Aurum Film Bodzak Hickinbotham S.J. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Anna Wydra, Grzegorz Łoszewski, Katarzyna Klimkiewicz

CZARNA WODA/ Agnieszka Woszczyńska / Lava Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
DZIEŃ, KIEDY ZABIŁAM WIELKIEGO, BIAŁEGO POLAKA/ Ewa Banaszkiweicz, Mateusz Dymek/ Warsaw Pact Ltd. Ewa Banaszkiewicz – do 2 etapu
BRAT/ Maciej Sobieszczański / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k. – do 2 etapu
PIES/ Ireneusz Grzyb / Fundacja Amondo Films Sp. z o.o. do 2 etapu
W MOIM DOMU/ Tomasz Jeziorski/ Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Mariusz Łukomski, Krzysztof Rak, Anna Waśniewska-Gill

MATKA ZIEMIA/vacat/ Lava Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
KOS/ Paweł Maślona/ AURUM FILM Bodzak Hickinbotham Spółka Jawna – do 2 etapu
DALEJ JAZDA/Mariusz Kuczewski/ DreamLake Sp. z o.o. – do 2 etapu
1050/ Sebastian Buttny/ IKH Pictures Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
KRUK/WORON / Jędrzej Bączyk / Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu

Film animowany:

Komisja w składzie: Justyna Rucińska, Urszula Kominek, Artur Marcol

SZALONE WYNALAZKI/ vacat/ Badi Badi Sp. z o.o. Sp.K. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Piotr Dumała, Alicja Błaszczyńska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

CHICHRASZEK / Marzena Nehrebecka/ Badi Badi Sp. z o.o. SP.K. – do 2 etapu
NA LEŚNEJ WOKANDZIE/ Aliaksandr Kanavalau/ ARTCORE Sp. z o.o. . Sp.K. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Wojciech Wawszczyk, Marta Magnuska, Michał Czerniec

ODKURZAMY KLASYKÓW / vacat/ ARTCORE Sp. z o.o. . Sp.K. – do 2 etapu

Film dokumentalny:

Komisja w składzie: Robert Kaczmarek, Anna Ferens, Arkadiusz Gołębiewski

BRATERSTWO NARODÓW SŁOWIAŃSKICH/ Rafał Geremek / Techfilm Sp. z o.o. – do 2 etapu
KLĄTWA JANOSIKA/ Jerzy Bojanowski / Biuro Pomysłów Darek Dikti – do 2 etapu
ARCTOWSKI/ Katarzyna Dąbkowska / Studio Żuk Ewa Żukowska – do 2 etapu
SPOJRZENIE/Jacek Raginis-Królikiewicz / Studio Filmowe „N” Sp. z o.o. – do 2 etapu
BELLOTTO ZWANY CANALETTO/ Elena de Varda/ Wojtek Films Sp. z o. o. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Anna Zamecka, Edyta Wróblewska, Kamil Skałkowski

NIEZAUWAŻALNI/ Piotr Bernaś / Hasko Film Aleksandra Szczęsna – do 2 etapu
ARIA DI BRAVURA/ Bartosz Blaschke / Movie Mates Sp. z o.o.  – do 2 etapu
CRICOLAND. LUNAPARK WIDMO/ Michał Walczak / MADANTS Sp. z o.o. – do 2 etapu
WYŚCIG Z DUCHAMI/ Piotr Małecki, Maciej Nabrdalik/ Short Docs Media Piotr Małecki – do 2 etapu
ZABAWY Z CZASEM/ Jarosław Wszędybył / Uni-Solo Studio Sp. z o. o. – do 2 etapu
BECZKA ŚMIERCI/ Paweł Tarasiewicz/ Fundacja Amondo Films – do 2 etapu

Komisja w składzie: Lidia Duda, Aneta Kopacz, Ewa Szakalicka

TAJEMNICA GWIAŹDZISTEJ ESKADRY/ Jan Borowiec / Ubi Leones Jan Borowiec – do 2 etapu
STROICIEL/ Paweł Chorzępa / Bees Film House Sp. z o. o. – do 2 etapu
MOJA WIELKA BIBA/ Judyta Fibiger/ White Shark Studios – do 2 etapu
„NIE – BOSKA” / Karolina Bielawska / ZPR Media S.A. – do 2 etapu
NIE POCHOWAJCIE MNIE ŻYWEGO/ Jarosław Krychowiak/ Syrena Film Sp. z o.o. – do 2 etapu

PRIORYTET II: PRODUKCJA FILMÓW FABULARNYCH

Komisja w składzie: Jan Komasa, Mariusz Włodarski, Piotr Zaremba

GENUA/ Filip Kasperaszek/ Centrala Distribution Sp. z o.o. – do 2 etapu
T3RAZ MY/ Eugeniusz Pankov/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu
FIGURANT/ Robert Gliński/ Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu
DOM WARIATÓW/ Michał Rogalski/ Wonder Films sp. z o.o.  – do 2 etapu

Komisja w składzie:  Małgorzata Imielska, Ewa Puszczyńska, Dawid Janicki

BIAŁA ODWAGA/ Marcin Koszałka/ Balapolis Sp. z o.o. – do 2 etapu
ZIMA POD ZNAKIEM WRONY/ Kasia Adamik/ Wild Mouse Production – Olga Chajdas – do 2 etapu
DOPÓKI SERCE PŁONIE/Agnieszka Mania/ Lightcraft Motion Pictures Sp. z o.o. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Jan A.P. Kaczmarek, Jacek Januszyk, Łukasz Adamski

KOSMOS/ Michał Marczak/ Match&Spark Sp. z o. o. – do 2 etapu
JEDNA DUSZA/Łukasz Karwowski/  Zoom Media Sp. z o.o. – do 2 etapu

Komisja w składzie:  Joanna Kos-Krauze, Anna Jadowska, Sławomir Fabicki

SNY PEŁNE DYMU/ Dorota Kędzierzawska / Kid Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
FUCKING BORNHOLM/ Anna Kazejak/ Friends With Benefits Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
JEDYNY GATUNEK W RODZAJU CZŁOWIEKA/ Piotr Chrzan/ Human Power Sp. z o.o. – do 2 etapu

Ponadto w 2 etapie rozpatrzony zostanie wniosek z poprzedniej sesji:
SAFE AND SILENT/ Justyna Tafel/ Centrala Distribution Sp. z o.o.

PRIORYTET III: PRODUKCJA FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Komisja w składzie: Hanna Polak, Marta Prus, Krzysztof Gierat

30 LAT WYMÓWEK/ Armand Urbaniak/ Inbornmedia Sp. z o.o. – do 2 etapu
NIE PALCIE KOMITETÓW/ Maria Zmarz-Koczanowicz, Jacek Petrycki/ Watchout Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
BIAŁA KRÓLOWA/ Grzegorz Piekarski/ Kijora Film sp. z o.o. – do 2 etapu
DO ŚLUBU/ Daniel Stopa/ Staron-Film – do 2 etapu
SUPPORT/ Adam Roszkowski/ Okay Films – do 2 etapu
ATLANTYDA/Natalia Pietsch/ LARMO Katarzyna Kostecka – do 2 etapu

Komisja w składzie: Maciej Drygas, Monika Kotecka, Jolanta Dylewska

FIOLET PRZEKOSMATYCH SASANEK/ Joanna Grudzińska/ Vertigo Raphael Lewandowski – do 2 etapu
DEPTAK NARODOWY/ Artur Wierzbicki/ Wierzba Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
WÓLCZAŃSKA 168/ Piotr Szczepański/ ANAGRAM FILM Anna Pachnicka – do 2 etapu
POLSKI LOT/ Konrad Szołajski/ ZK STUDIO Sp. z o.o. – do 2 etapu
TWARZE AGATY/ Małgorzata Kozera-Topińska/ Plesnar and Krauss FILMS – do 2 etapu
GRACE/ Eri Mizutani/ Polished Productions Anh Pham Phuong – do 2 etapu

Komisja w składzie: Maria Dłużewska, Anna Piasek-Bosacka, Mirosław Krzyszkowski

NOWICJUSZ/ Łukasz Woś/ Kijora Film sp. z o.o.v – do 2 etapu
ŻWIRKO I WIGURA. 15 DNI CHWAŁY/ Piotr Kloc/ DAREK DIKTI Biuro pomysłów – do 2 etapu
KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW/ Piotr Konstantinow, Maciej Kowalewski / Maciej Kowalewski Cuckooegg Productions – do 2 etapu

Komisja w składzie: Paweł Woldan, Cezary Grzesiuk, Alina Czerniakowska

KULTURA, GIEDROYC I INNI…/ Tadeusz Śmiarowski/ Film Open Group Sp. z o.o. – do 2 etapu
URODZENI ZWYCIĘZCY/ Michał Kawecki/ Unlimited Film Operations Sp. z o.o. – do 2 etapu
BOHDAN SMOLEŃ. EWOLUCJA GWIAZDY/ Ksawery Szczepanik/ TRAFIK Sp. z o.o. – do 2 etapu
FORMOZA/ Tomasz Nowak / NOVA PRODUCTION Tomasz Nowak – do 2 etapu
ULA/Agnieszka Iwańska/ Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz – do 2 etapu

Ponadto w 2 etapie rozpatrzony zostanie wniosek z poprzedniej sesji:
SAD DZIADKA/ Karol Starnawski/ ARKANA STUDIO Dorota Roszkowska

PRIORYTET IV: PRODUKCJA FILMÓW ANIMOWANYCH

Komisja w składzie: Jerzy Armata, Paulina Ziółkowska, Weronika Rajszys

PRZYSZŁOŚĆ/ Hanna Margolis/ WJT Wojciech Leszczyński – do 2 etapu
JESIEŃ/ Wojciech Sobczyk/ Stowarzyszenie Kraków Film Klaster – do 2 etapu

Komisja w składzie: Wioletta Sowa, Joanna Ronikier, Bartłomiej Witulski

WŁASNA PRAWDA/ Agnieszka Kruczek/ FUMI Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
NIESAMOWITE PRZYGODY ZAGUBIONYCH SKARPETEK/ Marta Stróżycka / ANIMA-POL sp. z o.o. – do 2 etapu
BRAK/ Paweł Prewencki/ TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. – do 2 etapu
MAGDA/ Adela Kaczmarek/Letko Sp. z o o. – do 2 etapu

Komisja w składzie: Olga Cyganiak, Marta Pajek, Tomasz Popakul

ŁUPINY/ Michalina Musialik/ FUMI Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
UNPLUGGED/ Justyna Mieleszko/ Animoon Sp. z o.o. – do 2 etapu
ALL MY EFFING SUPERHEROES/ Piotr Kabat/ Letko Sp. z o o. – do 2 etapu

Ponadto w 2 etapie zostanie rozpatrzony wniosek z poprzedniej sesji:
I LOVE THIS/ Kasia Wilk/Animoon Sp. z o.o.

PRIORYTET XI: STYPENDIA SCENARIUSZOWE

Film fabularny:

Komisja w składzie: Krzysztof Sołek, Ewa Bukowska, Agata Szymańska

QUATRO LUIGI/ Łukasz Ronduda, Tomasz Cichoń/ Bartosz Janiszewski, Magdalena Żakowska – do 2 etapu
UCIEC NA ZACHÓD/ Mariusz Urbański/ Mariusz Urbański – do 2 etapu

Komisja w składzie: Anna Wydra, Grzegorz Łoszewski, Katarzyna Klimkiewicz

DWUDZIESTY DZIEWIĄTY/ vacat/ Beata Hyczko – do 2 etapu
KLĄTWA/ Tomasz Śliwiński/ Tomasz Śliwiński – do 2 etapu
PRZEWINIĘTY DO PRZESZŁOŚCI/ Jacek Piotr Bławut/ Jacek Piotr Bławut – do 2 etapu

Komisja w składzie: Mariusz Łukomski, Krzysztof Rak, Anna Waśniewska-Gill

PRZEPIS NA ŚWIĘTA/ vacat/ Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek – do 2 etapu
O NIEJ/ Maciej Adamek/ Maciej Adamek, Justyna Święcicka – do 2 etapu
RIWIERA/vacat/Tomasz Klimala – do 2 etapu

Film animowany:

Komisja w składzie: Piotr Dumała, Alicja Błaszczyńska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

STARCZY/ Mariusz Wilczyński/ Mariusz Wilczyński – do 2 etapu

Film dokumentalny:

Komisja w składzie: Anna Zamecka, Edyta Wróblewska, Kamil Skałkowski

CZAS ODNALEZIONY/ Waldemar Szarek/ Waldemar Szarek, Zuzanna Szarek – do 2 etapu
PÓJDĘ U TWEGO BOKU/ Piotr Pawlus/ Piotr Pawlus, Anna Stando – do 2 etapu
SMUTEK STAREGO DOKTORA/ vacat/Dorota Latour – do 2 etapu

Komisja w składzie: Lidia Duda, Aneta Kopacz, Ewa Szakalicka

PHANTOM ISLAND/ Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski/ Piotr Rosołowski, Elwira Niewiera – do 2 etapu
CHODŹ, POKAŻĘ CI ŚMIERĆ/ Ewa Podgórska/ Ewa Podgórska – do 2 etapu
ALLAN STARSKI/ Marcin Latałło/ Marcin Latałło – do 2 etapu
KUMOTRY/ Emilia Śniegoska/ Emilia Śniegoska – do 2 etapu

Komisja w składzie: Robert Kaczmarek, Anna Ferens, Arkadiusz Gołębiewski

CHYRÓW – SŁYNNA SZKOŁA JEZUITÓW/ vacat/ Andrzej Dworak – do 2 etapu
OLIMPIADA/ Rafał Mierzejewski/ Rafał Mierzejewski – do 2 etapu
ALEKSANDER MIRZA SULKIEWICZ I PIŁSUDSKI/ Stefan Chazbijewicz/ Stefan Chazbijewicz – do 2 etapu
RYCERZ POTRZEBNY OD ZARAZ/ Grzegorz Szczepaniak/ Grzegorz Szczepaniak – do 2 etapu

Dodatkowo na 2 etapie rozpatrzony zostanie projekt z poprzedniej sesji:
DRUKARZE/ Bogusław Dąbrowa- Kostka/ Studio Filmowe „Dr Watkins” Sp. z o.o

23.06.2020