Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie. Sesja 1/2016

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 1/2016 do Programu operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Joanna Kos-Krauze

  1. 16369 / Luna / Grzegorz Jarzyna / TR Warszawa
  2. 16393 / Strajk / Grzegorz Pacek / POP-TV Agnieszka Papiewska-Stachecka
  3. 16237 / Zabiję cię / Szymon Gonera / Banana Split Polska Sp. z o.o.
  4. 16234 / Pozy i posągi / Ireneusz Grzyb / Koi Studio Sp. z o.o.
  5. 16242 / Martinez / Grażyna Błęcka-Kolska / SHANE
  6. 16212 / Koński ogon / Justyna Łuczaj-Salej / Studio Filmowe Indeks PWSFTviT im. Wojciecha Jerzego Hasa Sp. z o.o.
  7. 16123 / 24 dni / Maciej Odoliński / KOD Digital Quest
  8. 16222 / Pogrzeb lwa / vacat / Cinecitta Igor Brejdygant
  9. 16260 / Zlecenie / Konrad Szołajski / ZK STUDIO Sp. z o.o.
  10. 16211 / Ćwiczenia z bliskości / Jakub Stożek / Studio Filmowe „TOR”
  11. 16129 / Dobrze, że wróciłaś / Rafael Lewandowski / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Spółka Jawna
  12. 16352 / Portrecista – The Portraitist / Ireneusz Dobrowolski / Film Street Sp z o.o.
  13. 16145 / Matka / Aleksandra Czenczek / Braidmade Films PL
  14. 16178 / Bela / vacat / Agata Trzebuchowska, Marta Konarzewska
  15. 16363 / Koma / Dariusz Glazer / Dariusz Glazer
  16. 16194 / Marta wchodzi do ciemnego lasu / Marcin Kamiński / Marcin Kamiński
  17. 16186 / Jak poleciałam z moim synem do Krainy Maluchowianek / vacat / Dominika Łapka
  18. 16169 / Jak karta do gry / vacat / Jan Misiuk
  19. 16139 / Tomaszów / vacat / Izabela Kuna
  20. 16147 / Trzy kobiety / Eliza Subotowicz / Eliza Subotowicz
  21. 16790 / Dzień John Dzina / Tomasz Wiszniewski / Tomasz Wiszniewski
  22. 16385 / Dziennik Lampego / Jolanta Ptaszyńska / Jolanta Ptaszyńska

Fabuła – Jarosław Sokół

  1. 16267 / Złodziej / Bartek Raiński / Film Kartel Sp. z o.o.
  2. 16300 / Gudmund / Agnieszka Maskovic / Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych
  3. 16227 / Skok czterech premierów / vacat / Ursa Major Sp. z o.o. Sp. k.
  4. 16308 / Marek Edelman – po słusznej stronie / Artur Więcek / Bereś Media Sp. z o.o.
  5. 16217 / Morderstwo pod cenzurą / Tadeusz Śliwa / Studio Produkcyjne Orka Sp. z o.o.
  6. 16246 / Cudowna melina / Jarosław Banaszek / Studio Żuk Ewa Żukowska
  7. 16349 / Po drugiej stronie lustra / Bożena Bogdziewicz / Kosmos Production Sp. z o.o.
  8. 16243 / Misja Henryka / vacat / Ursa Major Sp. z o.o. Sp. k.
  9. 16360 / De Campanis Fundendis (O Budowie Dzwonów) / Rafał Kapeliński / Dogoda Media Sp. z o.o.
  10. 16254 / Szczastia / vacat / Wojciech Pestka
  11. 16121 / Uśmiech / vacat / Cezary Harasimowicz
  12. 16350 / Paderewski / Witold Orzechowski / Witold Orzechowski
  13. 16166 / Rzut monetą / vacat / Tadeusz Zając
  14. 16320 / Popiół / Igor Olech / Igor Olech
  15. 16375 / Night Driver / Paweł Ferdek / Paweł Ferdek

Fabuła – Wojciech Tomczyk

  1. 16299 / Kurier / Władysław Pasikowski / Muzeum Powstania Warszawskiego
  2. 16341 / Uroczyste dni / Marcin Bortkiewicz / PS Film
  3. 16366 / Legiony / vacat / Picaresque Maciej Pawlicki
  4. 16405 / Niezwykłe lata, piękne dni i tylko szkoda, że wszyscy już nie żyją / Waldemar Krzystek / Kosmos Film Sp. z o.o.
  5. 16284 / To nie jest dobry dzień na umieranie / Tomasz Emil Rudzik / Centrala Distribution Sp. z o.o. 
  6. 16244 / Broda / Miron Wojdyło / Before My Eyes Sp. z o.o.
  7. 16248 / Fisheye / Michał Szcześniak / Kosmos Production Sp. z o.o.
  8. 16223 / Burza / vacat / Rock And Roll Production Piotr Mikołajczak
  9. 16133 / Jubileusz / vacat / Applause Film
  10. 16154 / Chrzciny / Jakub Skoczeń / Andersa Street Art And Media Bożena Krakówka
  11. 16188 / Iluzja / Marta Minorowicz / Piotr Borkowski, Marta Mironowicz
  12. 16321 / Rada Rodziców / Rafał Skalski / Rafał Skalski, Łukasz Czapski
  13. 16304 / Biała Wieża / vacat / Ewa Bulanda, Monika Franczak
  14. 16291 / Płaszcz królowej / vacat / Wiktor Piątkowski
  15. 16200 / Zabawa, zabawa / Kinga Dębska / Kinga Dębska, Katarzyna Kaczmarkiewicz (Mika Dunin)
  16. 16197 / Dziadek / vacat / Paweł Sarbinowski
  17. 16187 / Smok / vacat / Klaudiusz Kuś
  18. 16317 / Komeda i Hłasko. Bez końca / Leszek Dawid / Jarosław Wszędybył
  19. 16404 / Kapral Wojtek / vacat / Justyna Kowalska, Jakub Kowalik
  20. 16426 / Filatelista / vacat / Lesław Skuza

Dokument – Andrzej Gajewski

  1. 16177 / Generacja You Tube / Stefan Łazarski / Shipsboy Sp. z o.o.
  2. 16249 / Odejście Fausta – historia mima / Krzysztof Kaszewski / 4Picture Sp. z o.o.
  3. 16283 / Etapy / vacat / Entertain Pictures Sp. z o.o. 
  4. 16344 / Alfabet Robakowskiego / Tomasz Samosionek / Media Kontakt
  5. 16233 / Nurt / Greg Zgliński, Rafał Skalski / Koi Studio Sp. z o.o.
  6. 16275 / Żelazna kurtyna / Rafael Lewandowski / Impast Film S.c.
  7. 16354 / Z wiatrem, pod wiatr / Andrzej Mańkowski / HOP! MEDIA Beata Hrycyk-Mańkowska
  8. 16239 / Opus Magnum / Monika Krupa / trzy.tv Paweł Kwiatkowski
  9. 16367 / Ponad tysiąc lat / Grzegorz Królikiewicz / Studio Filmowe „N” Sp. z o.o.
  10. 16331 / Pułkownik Kazimierz Bąbiński – żołnierz Piłsudskiego / Maria Wiśnicka-Wyrozębska / Maria Wiśnicka-Wyrozębska
  11. 16289 / Obraz świata, który przemija. Śladami Jana Potockiego przez stepy Astrachania i Kaukaz / Adam Palenta / Adam Palenta
  12. 16269 / Sieć emocji / Matej Bobrik / Matej Bobrik
  13. 16226 / Dni przemiany / Tomasz Jurkiewicz / Tomasz Jurkiewicz
  14. 16213 / Nafta / Maciej J. Drygas / Maciej J. Drygas
  15. 16340 / Pieśni pióra / Wojciech Kałużyński, Jarosław Banaszek / Wojciech Kałużyński
  16. 16374 / Gabyan / Maciej Górski / Maciej Górski
  17. 16274 / Armia Andersa. Reaktywacja / Małgorzata Potocka, Marek Świto / Małgorzata Potocka
  18. 16311 / Elements of LVT / Robin Lipo / Robin Lipo
  19. 16382 / Doktor Cyprian i jego drużyna / Krystyna Krauze / Krystyna Krauze
  20. 16403 / Kapłanki, szamanki i wiedźmy / Anna Dejczer-Galewicz / Anna Dejczer-Galewicz

Dokument – Paweł Woldan

  1. 16220 / The Future of Forever – Ucieczka do wieczności / Ana Brzezińska / Unlimited  Film Operations Sp. z o.o.
  2. 16184 / Człowiek z szafą / Witold Szymczyk / Projekcja Identyfikacja
  3. 16174 / Semper Fidelis – Zawsze Wierni / Petro Aleksowski / Amitall Agencja Filmowa
  4. 16255 / Blizny / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Sp. z o.o.
  5. 16370 / Nieletni projektanci / vacat / Mediolia Aleksandra Skowron
  6. 16268 / Złodziejskie prawo / Damian Wojciechowski / Square Film Studio Sp. z o.o.
  7. 16126 / Prawdziwi mężczyźni / Piotr Kielar / Lifetime Productions Piotr Kielar
  8. 16146 / Ojciec Ikara / Eliza Kubarska / Braidmade Films Ltd
  9. 16338 / Litwo, Ojczyzno moja? / Jarosław Sypniewski / Arkana Studio Dorota Roszkowska
  10. 16345 / Cząsteczka kurzu / Piotr Morawski / Grupa Filmowa
  11. 16388 / Muzeum Tatrzańskie. Wehikuł czasu / Wojciech Majewski / „Spinka Film Studio” Sp. z o.o.
  12. 16355 / X Pokaz Synkretyczny / Rafał Mierzejewski / Artefactum Film
  13. 16288 / Pamięć zmysłów / Włodzimierz Szpak / Włodzimierz Szpak
  14. 16282 / Rodzina / Michał Szcześniak / Michał Szcześniak
  15. 16264 / Polsko-ukraińskie wesele / Andrzej Czarnecki / Andrzej Czarnecki
  16. 16236 / Zbigniew Herbert – rekonstrukcja poety / vacat / Andrzej Franaszek
  17. 16216 / Gojka w Izraelu / Ireneusz Engler / Ireneusz Engler
  18. 16195 / Lot do Krainy Wschodzącego Słońca / Zbigniew Wacław Kowalewski / Zbigniew Wacław Kowalewski
  19. 16125 / Wędrowcy Karkonoszy / vacat / Daniel Jasiński
  20. 16343 / Jan Paweł II i prawa człowieka / Piotr Weychert / Mirosław Chojecki
  21. 16359 / Agentka do zadań specjalnych / Ewa Pytka / Ewa Pytka
  22. 16357 / Odyseja filmowa / Piotr Stasik / Piotr Stasik
  23. 16401 / Dark Side of a Human / Dorota Latour / Dorota Latour

Animacja – Piotr Dumała

  1. 16273 / Żaba w Afryce / Daria Kopiec / WiernikPro
  2. 16276 / Pożegnanie / Marcelina Obrzydowska / Filmograf Sp. z o.o.
  3. 16278 / Pirat Jędruś / Magdalena Gałysz / Kuchnia Filmowa Sp. z o.o.
  4. 16312 / Kronika. Początek / Andrzej Wojnach / Andrzej Wojnach, Wanda Laddy
  5. 16182 / Awantura w Królestwie Smaku / Marian Cholerek / Wiktor Kubica
  6. 16168 / Bardzo bobrze, panie Bobrze! / vacat / Krystyna Jakóbczyk

Animacja – Wojciech Wawszczyk

  1. 16232 / Opowiastki / Wiesław Zięba / Paris + Hendzel Co.
  2. 16373 / Czasem / vacat / Artcore Artur Wyrzykowski
  3. 16364 / Mali piraci / Jaroslav Baran / Spinka Film Studio Sp. z o.o.
  4. 16152 / Klasa Świętego Piotrka / Grzegorz Handzlik / Spinka Film Studio Sp. z o.o.
  5. 16158 / Niesamowite przygody zagubionych skarpetek / Marta Stróżycka / Fundacja Filmowa ANIMA-POL
  6. 16190 / Mała Galeria / Jarosław Konopka, Marcin Wojciechowski / Mastershot
  7. 16175 / Bella z brzuszka / vacat / Pigeon Group Sp. z o.o. 

Produkcja i rozwój projektu: pełnometrażowe filmy fabularne i animowane dla młodego widza lub widowni familijnej – Maciej Wojtyszko

  1. 16245 / Belladonna / Bartosz Kędzierski / Kineskop Sp. z o.o.
  2. 16250 / Astrid Silverlock / vacat / White Shark Studios Sp. z o.o.
  3. 16351 / Skrzydła / Marek Serafiński / DODO4STORY Sp. z o.o.
  4. 16157 / Tajemnica kwiatu paproci II / Janusz Martyn / ANIMA-POL Sp. z o.o.
  5. 16228 / Lajki / Jacek Filipiak / ADHD Warsaw Sp. z o.o. Sp. k.
  6. 16128 / Piękniejszy świat / Mikołaj Haremski / Applause Film
  7. 16214 / Kronika Jamnika Długosza / vacat / Re Studio Renata Czarnkowska-Listoś
  8. 16176 / Koziołek Matołek na tropie przygód / Michał Poniedzielski / Animoon Sp. z o.o.
  9. 16294 / Czakram mocy / Mariusz Palej / The Chimney Pot Sp. z o.o.
  10. 16397 / Ostatni tatuś / vacat / Message Film Sp z o.o.
  11. 15933 / Furia / Monika Krutel-Reisch / „Spinka Film Studio” Sp. z o.o.  (po poprawkach)
  12. 15940 / Pamiętniki Adama i Ewy / Zbigniew Kotecki / WJT Wojciech Leszczyński (z poprzedniej sesji)
  13. 16135 / A / Waldemar Szarek / Studio Filmowe „KADR”
  14. 16180 / Julka / Anna Wieczur-Bluszcz / Zielono Mi Iwona Harris
  15. 16235 / Julka, Olek i prawdziwe tarapaty / Marta Karwowska / Koi Studio Sp. z o.o.
  16. 16127 / Volta / Juliusz Machulski / Studio Filmowe Zebra
  17. 15359 / Pelikan / Magda Osińska / Grzegorz Wacławek
  18. 16218 / Święta Muminków / Jakub Wroński / Animoon Sp. z o.o. 

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Ryszard Bugajski

  1. 16153 / Stokrotka / Jacek Koprowicz / Figaro Sp. z o.o.
  2. 16138 / Sztuka kochania / Maria Sadowska / Watchout Productions Sp. z o.o.
  3. 16149 / Pewnego razu w listopadzie / Andrzej Jakimowski / Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników Sp. z o.o.
  4. 16215 / Czuwaj / Robert Gliński / WFDiF
  5. 16256 / Pochłaniacz / Jacek Bromski / Akson Studio Sp. z o.o.
  6. 16361 / Małe święto / Andrzej Titkow / Instytucja Filmowa Film-Art
  7. 16325 / Wyrok / Wiktor Skrzynecki / Water Color Studio Sp. z o.o.
  8. 16238 / Music, War and Love / Martha Cooldige / Horus Zbigniew Raczyński
  9. 16167 / Gareth Jones / Agnieszka Holland / Film Produkcja Sp. z o.o.

Fabuła – Mariusz Grzegorzek

  1. 16159 / Biuro budowy pomnika / Karolina Breguła / Aleksandra Wojtaszek Touchfilms
  2. 16270 / Powrót / Krzysztof Rzączyński / East Studio Sp. z o.o.
  3. 16362 / Droga przez las / Bartosz Warwas / Instytucja Filmowa Film-Art
  4. 16319 / Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku / Marcin Nowak / Efektpol VR Sp. z o.o.
  5. 16193 / Głodna / Katarzyna Klimkiewicz / The Chimney Pot Sp. z o.o.
  6. 16387 / Las / Joanna Zastróżna / Pink Galapagos
  7. 16376 / Holiday / Paweł Ferdek / Pokromski Studio Sp. z o.o.
  8. 16371 / I / Grzegorz Jaroszuk / MD4 Sp. z o.o.

Fabuła – Jan Jakub Kolski

  1. 16298 / Deadline / Maciej Kowalewski / WFDiF
  2. 16221 / Dywizjon / Michał Rogalski / Akson Studio Sp. z o.o.
  3. 16205 / Klezmer / Piotr Chrzan / Human Power Sp. z o.o.
  4. 16295 / Stambuł / Tomasz Cyprian Olencki / Hungry Crocodiles Sp. z o.o.
  5. 16400 / Żelazny most / Monika Jordan-Młodzianowska / V-Film Sp. z o.o.
  6. 16286 / Granice / Marek Stacharski / Centrala Distribution Sp. z o.o.

Fabuła – Alessandro Leone
Zgodnie z art. 12 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty.

Fabuła – Wojciech Nowak
Zgodnie z art. 12 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty.

Fabuła – Magdalena Piekorz

  1. 16280 / Ostatni / Stanisław Kuźnik / Studio Filmowe „Kalejdoskop”
  2. 16221 / Dywizjon 303 / Łukasz Palkowski / Film Media S.A.
  3. 16309 / Odludzie / Artur Więcek / Bereś Media Sp. z o.o.
  4. 16134 / Zimna Woda / Klara Kochańska / Studio Filmowe „KADR”
  5. 16399 / Wrak statku na wzgórzu / Magdalena Zyzak, T. Zachary Cotler / Message Film Sp. z o.o.
  6. 16199 / Ciemno, prawie noc / Borys Lankosz / Aurum Film Bodziak Hickinbotham Sp. Jawna

Fabuła – koprodukcje międzynarodowe mniejszościowe – Andrzej Jakimowski

  1. 16307 / Linia / Peter Babjak / Alter Ego Pictures Sp. z o.o.
  2. 16262 / Po lepszej stronie świata / Rafael Lewandowski / Metro Films Sp. z o.o.
  3. 16396 / Dowłatow / Aleksiej German Jr / Message Film Sp. z o.o.
  4. 16297 / Rodzina na sprzedaż / Diego Lerman / Staron-Film Sp. z o.o.
  5. 16323 / Żniwa / Etienne Kallos / Lava Films Sp. z o.o.
  6. 16377 / Masterpiece / Thomas Makowski / Pokromski Studio Sp. z o.o.
  7. 16142 / W cieniu drzewa / Hafsteinn Gunnar Sigurasson / Madants Sp. z o.o.
  8. 16141 / Litość / Babis Makridis / Madants Sp. z o.o.
  9. 16143 / Z pianą na ustach / Janis Nords / Pepercut Joanna Kołacz Śmieja
  10. 16318 / Tiere – Zwierzęta / Greg Zgliński / Opus Film Sp. z o.o.
  11. 16161 / Do Nieznanego Boga / Rodolfo Bisatti / Iron Films Sp. z o.o.
  12. 16185 / Cud / Egle Vertelyte / Studio Produkcyjne Orka
  13. 16163 / Sleeper Car / Guy Moshe / Film Kartel Sp. z o.o.
  14. 15841 / Radiogram / Rouzie Hassanova / Filmokracja Sp. z o.o.
  15. 16164 / Malowany Ptak / Vaclav Marhoul / Film Produkcja Sp. z o.o.
  16. 16315 / Crisis / Andrius Blazevicius / No Sugar Films Sp. z o.o.

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – Jacek Bławut

  1. 16150 / Marzenia Wrestlera / Artur Wierzbicki / Before My Eyes Sp. z o.o.
  2. 16132 / Gruba / Maria Zmarz-Koczanowicz / Profilm Sp. z o.o.
  3. 16172 / Love ekspress. Niezwykły przypadek Waleriana Borowczyka / Jakub Mikurda / Cola Picture Katarzyna Siniarska
  4. 16326 / Artur / Wiktoria Szymańska / Plesnar Krauss Films Sp. z o.o.
  5. 16336 / Tygrysice menopauzy / Henryk Dederko / Kolektyw Film Agata Golańska
  6. 16395 / Prison Match. Mecz Pojednania / Janusz Mrozowski / Ragusa Film Lucyna Kowalska
  7. 16310 / W drodze na Olimp / Mirosław Dembiński / Studio Filmowe Everest Mirosław Dembiński
  8. 16261 / Dobra zmiana / Konrad Szołajski / ZK STUDIO Sp. z o.o.
  9. 16372 / Czy jeszcze człowiek? / Mirosław Bork / New Format Sp. z o.o.
  10. 16332 / Wielki ptak o barwach tęczy / Andrzej B. Czulda / Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o.
  11. 16327 / U siebie / Agnieszka Arnold / Water Color Studio sp. z o.o.
  12. 16353 / Muzyczny alfabet Przemka Dyakowskiego / Andrzej Mańkowski / Biały Smok Production Andrzej Mańkowski

Dokument – Maria Dłużewska

  1. 16136 / Świątynia / Andrzej Kałuszko / Metro Films Sp. z o.o.
  2. 16173 / Senator / Paweł Woldan / Monogram Film Paweł Woldan
  3. 16201 / Lwów pod okupacją / Andrzej Gajewski / Film Open Group Sp. z o.o.
  4. 16258 / Skarby kultury / Tadeusz Litowczenko, Wojciech Paczyński / Astra TV Studio Maria Wojciechowicz-Litowczenko
  5. 16203 / Stefan Sutkowski i inni kochankowie muzyki / Ryszard Maciej Nyczka / Agencja Artystyczna Nr 1 Sp. z o.o.
  6. 16365 / Dziewczyna z tarczą / Joanna Pieciukiewicz / Picaresque Maciej Pawlicki
  7. 16346 / Idę na służbę / Jolanta Kessler / Media Kontakt Sp. z o.o
  8. 16322 / Odkrywca / Władysław Rybiński / Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Dokument – Anna Ferens

  1. 16342 / Pamięć śladów / Ignacy Szczepański / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o.
  2. 16301 / Matka Boża z Getta / Michał Kaczyński / WFDiF
  3. 16398 / Uwolnić Olega Sencowa / Askold Kurov / Message Film Sp. z o.o.
  4. 16358 / Tora i miecz / Robert Kaczmarek / Film Open Group Sp. z o.o.
  5. 16253 / Bask. Dwa wyzwania – jedno marzenie / Hanna Ceglińska-Leśnodorska / Hanna Ceglińska-Leśnodorska Agencja Promocji APL

Dokument – Marcel Łoziński

  1. 16140 / Dom Łódź / Piotr Szczepański / Anagram Film
  2. 16124 / Dziennik Sierakowiaka / Michał Bukojemski / Digit Film Michał Bukojemski
  3. 16285 / Różowy Horyzont / Laura Pawela / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  4. 16240 / Człowiek serca mieszka we mnie / Katarzyna Marcysiak / Mentor Sp. z o.o
  5. 16247 / Niebo bez gwiazd / Katarzyna Dąbkowska / TFF Sp. z o.o.
  6. 16241 / Weterani / Jerzy Krysiak / Profilm Sp. z o.o.
  7. 16316 / Sztuka zrozumienia / Matej Bobrik / Koi Studio Sp. z o.o.
  8. 16313 / Zaorski z historią w tle / Andrzej Sapija / Film Studio MTM Sp. z o.o.
  9. 16306 / Rafał Wojaczek. Reszta krwi 1945-1971 / Dagmara Drzazga / Telewizja Polska S.A. – Oddział Terenowy w Katowicach
  10. 16394 / Rodzina / Dariusz Kowalski / Ragusa Film Lucyna Kowalska
  11.  16391 / Nasze uniwersytety / Dorota Latour / Artur Włodarkiewicz AW Studio

Dokument – Wojciech Staroń

  1. 16156 / Szklane negatywy / Jan Borowiec / Wajda Studio Sp. z o.o.
  2. 16324 / W grze / Alina Skrzeszewska / Lava Films Sp. z o.o
  3. 16162 / Bieg / Kacper Lisowski / Iron Films Sp. z o.o.
  4. 16191 / Mała Zagłada / Natalia Koryncka-Gruz / Eureka Studio Sp. z o.o.
  5. 16170 / Birdwatching / Katarzyna Trzaska / ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski
  6. 16350 / Nazywam się Max aka Życie i śmierci Maxa Lindera / Edward Porembny / AMP Edward Porembny
  7. 16347 / Jak grzech na duszy / Jan Strękowski / Vivi-TC Sp. z o.o.
  8. 16390 / Myself / Marcin Koszałka / Darklight Film Studio S.c.
  9. 16281 / Syndrom zimowników / Piotr Jaworski / Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  10. 16292 / Orkiestry górnicze / Kristoffer Rus / Re Studio Renata Czarnkowska-Listoś
  11. 16287 / Na fali – ballada o Olku Dobie / Krzysztof Paweł Bogocz / Emma Production Marcin Macuk
  12. 16305 / Kto napisze naszą historię / Roberta Grossman / Match & Spark Management Sp. z o.o.

Dokument – Andrzej Wyrozębski

  1. 16348 / Święta Faustyna – W blasku miłosierdzia / Piotr Weychert / Grupa Filmowa Sp. z o.o.
  2. 16202 / Anatomia Startupu / Aleksander Dembski / Kosmos Production Sp. z o.o.
  3. 16266 / Stanisław Zagórski – Warszawiak w Nowym Jorku / Grzegorz Brzozowicz / Fundacja Spectrum
  4. 16302 / Idol / Michał Góral / Studio Filmowe OTO Sp. z o.o.

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Tomasz Bagiński

  1. 16144 / Etiuda A-moll / Stanisław Śliskowski / SMF Sp. z o.o.
  2. 16271 / Room / Michał Socha/ Letko Sp. z o.o.
  3. 16230 / Świetlikowy Gaj / Tomek Pilarski / EgoFilm Ewelina Gordziejuk
  4. 16148 / Latający Miś i Spółka / Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp. J.
  5. 16293 / Jak zostałem superłotrem / Krzysztof Ostrowski / Animoon Sp. z o.o.
  6. 16334 / Leonardo / Sergio Manfio / Warsaw Movie Home Sp. z o.o.

Animacja – Andrzej Gosieniecki

  1. 16279 / Wymyślanki Kacpra i Natalki / Piotr Furmankiewicz / Fumi Studio Sp. z o.o.
  2. 16219 / Strip-tease / Marta Pajek / Animoon Sp. z o.o.
  3. 16333 / Gusła / Adrianna Nowak / WJT Wojciech Leszczyński
  4. 16231 / Książę w cukierni / Katarzyna Agopsowicz / Ego Film Ewelina Gordziejuk
  5. 16303 / Pani Profesorowa / Jolanta Kudela / Studio Produkcyjne „ORKA” Sp. z o.o.
  6. 16263 / Edward Psie Serce / Grzegorz Koncewicz / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe

Animacja – Krzysztof Kiwerski

  1. 16155 / Mister Butterwalk / Dorota Cieśla / Anima-Pol Sp. z o.o.
  2. 16386 / Wielkie zmartwienie / Zbigniew Kotecki / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
  3. 16392 / Tulpa / Sławomir Shuty, Tomasz Bochniak / WJT Wojciech Leszczyński
  4. 16330 / Rodzina Trelików / Marek Skrobecki / Studio Filmów Animowanych Trefl S.A.
  5. 16210 / Schody / Maciej Sznabel / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe
  6. 16151 / Komukok / Anna Pankiewicz / Fundacja Anima Art
  7. 16183 / Winda 2 / Hieronim Neumann / Studio Mansarda Maciej Ćwiek
  8. 16179 / Kocidrapka / Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski / Studio Filmów Rysunkowych
26.01.2016