Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie; sesja 1/2021

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 1/2021 do Programu Operacyjnego Produkcja filmowa, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

PR. I ROZWÓJ PROJEKTU

Film fabularny:

KOMISJA I w składzie: Klaudia Śmieja, Jan Holoubek, Małgorzata Jurczak

1. PIĘŚCI/Piotr Jaworski/Kalejdoskop Film Sp. z o.o.

2. WODNIK/Piotr Złotorowicz/Kosmonaut Sp. z o.o.

3. CICHA NADZIEJA/Fryderyk Najda/Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

4. RECEPTA NA SZCZĘŚCIE/vacat/ABSOLUT FILM Sp. z o.o Agata Trzebuchowska, Igor Sarzyński

5. ŹRÓDŁO ŻYCIA/vacat/Maria Niklińska

6. TRZECIA INSPEKCJA/Agnieszka Kot/Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.

7. MINGHUN/Jan Matuszyński/Wonder Films Sp. z o.o. 

KOMISJA II w składzie: Leszek Dawid, Olga Bołądź, Łukasz Ronduda

1. C(R)ASH EUROPE/Tomasz Man/POP-TV Agnieszka Papiewska

2. BOJĘ SIĘ ŚWIETNIE/Julia Marcell/Koskino Sp. z o.o.

3. FIVE/Michał Krzywicki/Wonder Woman Production Natalia Bednarska

4. KRĄG KOBIET/Jan Naszewski/Harine Films Sp. z o.o.

5. SKANER/Roman Przylipiak/Chroma Pro Agnieszka Chromnicka

6. SZUKAJĄC HEJTERA/vacat/Water Color Studio Sp. z o.o.

7. USŁYSZ MNIE/Iwo Kondefer/Kijora Film Sp. z o.o.

8. MATKA FOK/Agnieszka Trzos/Mamma Pictures Sp. z o.o.

9. JESTEM KIM CHCESZ/Helena Ganjalyan, Bartosz Szpak/Film Produkcja Sp. z o.o.

10. ĆWIERCZAKIEWICZOWA/vakat/Akson Studio Sp. z o.o.

11. SUPERBOHATERKA/Ewa Pytka/Python Studioss Sp. z o.o.

KOMISJA III w składzie: Maciej Pawlicki, Piotr Cyrwus, Marta Plucińska

1. POWRÓT KOMENDANTA/vacat/Agresywna Banda Sp. z o.o.

2. KSIĘGA KSIĄG – PODRÓŻ DO WOLNOŚCI/vacat/Mila Film Sp. z o.o.

3. UWOLNIJ SIĘ/Makary Janowski/Forma Production Sp. z o.o.

Film animowany:

KOMISJA I w składzie: Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Anita Kwiatkowska-Naqvi, Tomasz Popakul

1. FIFI PELERYNKA/Leszek Nowicki/Studio Sonica Sp. z o.o.

2. DRZWI DO LASU/Jola Kudela/Opus Film Sp. z o.o.

3. CZEŚĆ TERRA/vacat/Studio Sonica Sp. z o.o.

Film dokumentalny:

KOMISJA I w składzie: Paweł Łoziński, Zuzanna Solakiewicz, Bartosz Paduch

1. DALEJ NIŻ HORYZONT/Maciej Miller/Jakub Maj Maj Film Produkcja Filmowa

2. OBIECANA ZIEMIA/Tomasz Drozdowicz/Orient Film Sp. z o.o.

3. KROK PO KROKU/Eliza Kubarska, Michał Woroch/Braidmade Films Sp. z o.o.

4. VIOLETTA VILLAS. MOJA MAMA/Karolina Bielawska/Pinot Films s.c.

5. STADION/Dominik Deras/YCU Sp. z o.o.

KOMISJA II w składzie: Maria Dłużewska, Anna Ferens, Magdalena Piejko

1. TATARZY W SŁUŻBIE RZECZPOSPOLITEJ/Stefan Chazbijewicz/ANIMA-POL Sp. z o.o.

2. HERO. PRAWDZIWY BOHATER/Michał Orzechowski/Sało Prodakszyn Sp. z o.o.

KOMISJA III w składzie: Małgorzata Walczak, Edyta Wróblewska, Jacek Bławut

1. JULIA PIROTTE – PIĘKNO I SIŁA/Ewa Pytka/Python Studioss Sp. z o.o.

2. INCTUARUM OPUS CZYLI WSPÓLNE DZIEŁO/Krzysztof Pulkowski/”LINEA” Leszek Raziuk

3. CZUŁOŚĆ PRZEMIJANIA/Mateusz Mularski/Big Wave Films Joanna Zielińska

4. AMERICANOS. KUBAŃSKI SEN/Maciej Cuske/Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa

5. WAJDA/Liliana Głąbczyńska-Komorowska, Maria Zmarz-Koczanowicz/Silver Frame Stanisław Zaborowski

6. PASTOR NA 8A/Marcin Jamkowski/Adventure Pictures Marcin Jamkowski

7. 1953. WALKA O NADZIEJĘ/Marek Jagielski/ZPR Media S.A.

8. CLAU I ESTRELLA/Paweł Tarasiewicz/Fundacja Amondo Films

Pr. II PRODUKCJA FILMÓW FABULARNYCH

KOMISJA I w składzie: Agnieszka Smoczyńska, Agnieszka Wasiak, Xawery Żuławski

1. TACIE/Monika Majorek/Orient Film Sp. z o.o.

2. JUTRO BĘDZIE WCZORAJ/Łukasz Palkowski/Pcpfilms Sp. z o.o.

3. ZWIĄZANIE/Jan Hryniak/Apple Film Production Sp. z o.o.

4. INFINITE STORM/Małgorzata Szumowska/Studio Produkcyjne Orka Sp. z o.o.

5. PIERWSZY DZIEŃ WAKACJI/Piotr Szczepański/Anagram Film Anna Pachnicka

6. ZAPISKI ŚMIERTELNIKA/Maciej Żak/St. Lazare Studio Filmowe Sp. z o.o.

7. JEDŹMY, NIKT NIE WOŁA/Kamila Tarabura/ATM Grupa S.A.

8. PRZEGRYZIEMY WAM GARDŁA/Bartosz Konopka/Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. K.

9. IRENA GUT/Annabel Jankel/Film Produkcja Sp. z o.o.

10. GŁOS WAMPIRA/Agnieszka Trzos/Lightcraft Productions Sp. z o.o.

KOMISJA II w składzie: Justyna Pawlak, Barbara Hollender, Borys Lankosz

1. PUŁAPKA NA OŚMIORNICE/Kinga Dębska/East Studio Sp. z o.o.

2. MAŁGOŚKA, CZYLI WSZYSCY CHCĄ KOCHAĆ/Tomasz Drozdowicz/”Sos Music” Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła

3. POSKROMIENIE ZŁOŚNICY/Anna Wieczur-Bluszcz/Bagatela Studio Sp. z o.o.

4. JA JUŻ DŁUŻEJ TAK NIE MOGĘ/Youssef Ouarrak/Dariusz Tokarz

KOMISJA IV w składzie: Lech Majewski, Wojciech Tomczyk, Jacek Raginis- Królikiewicz

1. APOLONIA/Arkadiusz Gołębiewski/Studio Gołąb Arkadiusz Gołębiewski

2. ZDRAPKA/Maciej Pawlicki/Multimedia Trust Sp. z o.o.

3. PIASKOWNICA/Katarzyna Jungowska/Impulse Film Katarzyna Jungowska

4. TRWANIE PRZEDMIOTÓW/Filip Jan Rymsza/Friends With Benefits Studio Sp. z .o.o.

5. NIEOBECNOŚĆ/Magdalena Piekorz/Agresywna Banda Sp. z o.o.

KOMISJA V w składzie: Waldemar Krzystek, Małgorzata Fogel-Gabryś, Mirosław Piepka

1. PRZEKROCZYĆ ZŁO/Hanna Bielska/Kalejdoskop Film sp. z o.o.

2. LACHTARA/Sebastian Chondrokostas/MWM MEDIA Sp. z o.o.

3. WARIACI/Jan Jakub Kolski/Wytwórnia Doświadczalna Sp. z o.o.

4. ROLLING TO YOU/Jan Macierewicz/ATM Grupa S.A.

5. PROROK/Michał Kondrat/Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe

6. GÓRA SALOMONA/Siarhiej Kalasouski/Message Film Sp. z o.o.

7. PUŁAPKA NA SZCZURY/Katarzyna Priwieziencew/Wombat Studio sp. z o.o.

Pr. III PRODUKCJA FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KOMISJA I w składzie: Agnieszka Zwiefka, Monika Kotecka, Mirosław Bork

1. BESTIE ZE ZŁEGO/Tomasz Knittel/Fundacja Raban!

2. CIĘŻAR TYGODNIA/Paweł Ziemilski, Mateusz Wajda/Telemark Sp. z o.o.

3. 7 KOBIET W RÓŻNYM WIEKU (HOMMAGE A KIEŚLOWSKI)/Zuzanna Solakiewicz/Kijora Film Sp. z o.o.

4. GYPSY GADJI/Dasa Raimanova/IRIS Media Sp. z o. o.

5. PLANETA KOPERNIK/Ewa Pytka/Arkana Sp. z o. o.

6. HISTORIA FILMAMI PISANA/Zbigniew Modej/DA VINCI Sp. z o. o.

7. AS MAD AS A HATTER/Michał J. Owerczuk/iMAgine Media Agata Modzelewska

8. OBRAZ/Mateusz Głowacki/Aidu S.A.

9. WRÓĆ DO MNIE/Marta Stysiak/Plesnar and Krauss FILMS Sp. z o.o.

10. PIOTRUŚ PAN MA GŁOS/Jarosław Szmidt/Cineo Studio Sp. z o.o.                   

11. A TU WSZYSTKO OBCE/Bogusław Tadeusz Litowczenko/Fundacja Obywatelska BAZAR

KOMISJA II w składzie: Arkadiusz Gołębiewski, Grzegorz Pacek, Piotr Budnik

1. GWIAZDY PRZEDWOJENNEJ MUZYKI I JAZZU/Jacek Papis/Film Open Group Sp. z o.o.

2. GWIAZDY PRZEDWOJENNEGO KABARETU/Jacek Papis/Film Open Group Sp. z o.o.

3. MATT PAREY – CICHY BOHATER POP-KULTURY/Bartosz Paduch/Fundacja Raban!

4. PRAWDA O RZECZACH PODSTAWOWYCH/Joanna Wojtulewicz/Digit-Film Michał Bukojemski

5. LEKCJA ANATOMII DR V/Kamila Cendrowska (Kama Veymont)/FIT FILM Paweł Kurzacz

6. DROGA POWROTNA/Andrzej Mańkowski/Hop! Media Beata Hrycyk-Mańkowska

7. WSZYSTKO TO CO MAMY/Piotr Kizowski/Łukasz Suchocki Splot Film

8. BIERZ CIAŁO, PÓKI DAJĄ/Monika Andruszewska, Tomasz Grzywaczewski/Brand Trust Partners Sp. z o.o.

9. DUSZA ZAKLĘTA W FORTEPIANIE/Judyta Fibiger/White Shark Studios Sp. z o.o.

10. CASUS BELLI/Maciej Maciejowski, Michał Orzechowski/Sało Prodakszyn Sp. z o.o.

11. NIEZNANY AUTOR/Wiesław Paluch/SuperConic Sp. z o.o.

12. KIEDY UMILKNIE WIATR/Mateusz Gołębiewski/ZK Studio Sp. z o.o.

13. Z GWIAZDAMI. PODRÓŻ BEZ KOŃCA/Maria Dłużewska/Ateńska Sp. z.o.o.

14. ŚWIAT, O KTÓRYM LEMOWI SIĘ NIE ŚNIŁO/Irek Dobrowolski/Film Street Sp. z o.o.

KOMISJA III w składzie: Lidia Duda, Marta Prus, Tomasz Wolski

1. GDY POWIEJE HARMATTAN/Edyta Wróblewska/Szymon Kudła – Inspiracje i Energia

2. PARTYTURA W GŁOWIE/Andrzej B. Czulda/Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o.

3. OJCIEC I SYN/Paweł Chorzępa/Bees Film House Sp. z o. o.

4. PRACOWNIK GOŚCINNY/Matej Bobrik/Koi Studio Sp. z o.o.

5. W STRONĘ SŁOŃCA/Agnieszka Kokowska/Warsaw Production Team Sp. z o.o.

6. POLAKÓW PORTRET WŁASNY/Maciej Białoruski, Jakub Drobczyński, Robert Rawłuszewicz/Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.

7. LILI/Sylwia Rosak/HAKA Tomasz Morawski

8. W POSZUKIWANIU DANIIŁA IVANOWA/Kasja Rastockaja (wł. Katsiaryna Huseva)/Fundacja Edukacji Dokumentalnej

9. OBCZYZNA/Piotr Wysocki/Stowarzyszenie Filmowców Polskich

10. OSTATNIE TABU/Andrzej Titkow/Studio Filmowe TAK, Andrzej Titkow

11. NIEWYPOWIEDZIANE/Maciej Adamek/TRAFIK Sp. z o. o.

12. ARKA PANA/Ewelina Węgiel/Private Connections Sp. z o.o.

13. BOGDAN TROJANEK – BIAŁY CYGAN/Zuzanna Dobrucka – Mendyk/Story Production Sp. z o.o.

KOMISJA IV w składzie: Marcin Koszałka, Katarzyna Trzaska, Aneta Kopacz

1. DZIECKO Z PYŁU/Weronika Mliczewska/Ya Man Studio Sp. z o.o.

2. KRÓTKI FILM O WIRUSIE/Jan Paweł Trzaska/JPT Sp. z o.o.

3. 13 BAZA/Paweł Hejbudzki/Movie Mates Sp. z o.o.

4. PASAŻER/Michał Bielawski/Stowarzyszenie Filmowców Polskich

5. PAMIĘTNIK/Rafał Łysak/Trafik Sp. z o. o.

6. NA KRAWĘDZI… WITOLD K./Piotr Weychert, Jacek Knopp/Media Kontakt Sp. z o.o.

Pr. IV PRODUKCJA FILMÓW ANIMOWANYCH

KOMISJA I w składzie: Dorota Kobiela, Karolina Specht, Paweł Prewencki

1. FOCZKA FLO/Mateusz Jarmulski/Animoon Sp. z o.o.

2. LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND sezon 03/Tomasz Niedźwiedź/Badi Badi Sp. z o.o. SP.K.

3. MIASTECZKO MAMOKO/Piotr Różycki/Pigeon Group Sp. z o.o.

4. CIEŃ/Maciej Włodarczyk/TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.

5. TRZY FILIŻANKI KAWY/Natalia Krawczuk/LeLe crossmedia Production Sp. z o.o.

6. KAZKA/Mikołaj Pilchowski/Letko Sp. z o.o.

KOMISJA II w składzie: Jerzy Armata, Daria Kopiec, Marta Pajek

1. ZA DUŻO ZIM MINĘŁO/Natalia Durszewicz/FUMI Studio Sp. z o.o.

2. RAJSKIE PTAKI/Tamas Ducki/EGoFILM Ewelina Gordziejuk

3. ASPECT RATIO/WSPÓŁCZYNNIK KSZTAŁTU/Marcin Wojciechowski/Fundacja Anima Art

4. OPOWIADANIA Z PIASKOWNICY, sezon 2/Robert Turło/TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.

5. ROZDARCIA/Paulina Ziółkowska/Letko Sp. z o.o.

KOMISJA III w składzie: Mariusz Wilczyński, Balbina Bruszewska, Agata Gorządek

1. MU i ZYKA/Piotr Furmankiewicz, Katarzyna Majsner /Fumi Studio Sp. z o.o.

2. TENISISTA/Paweł Szarzyński/Mizar Films Natalia Łodygowska

3. BAJKA O POCZĄTKU/Karolina Gołębiowska/Fundacja Las Sztuki

PR. VI PRODUKCJA KOPRODUKCJI MNIEJSZOŚCIOWYCH

KOMISJA w składzie: Maria Blicharska,Magdalena Łazarkiewicz, Krzysztof Sołek

1. ROSA I DARA I ICH WIELKA LETNIA PRZYGODA/Martin Duda/Kosmonaut Sp. z o.o.

2. DZIECI CHAOSU/Agnes Pizzini, Julien Johan/Vertigo Raphael Lewandowski

3. OSTATNIA RELIKWIA/Marianna Kaat/Arkana Studio Dorota Roszkowska

4. WZNOSZENIE/Max Rudenko/Plesnar and Krauss FILMS

5. THINGS THAT YOU KILL/Alireza Khatami/Lava Films Sp. z o.o.

6. MAYSOON/Nancy Biniadaki/Koskino Sp. z o.o.

7. PIERCE/Nelicia Low/Harine Films Sp. z o.o.

8. SWAPS/Gjorce Stavreski/Harine Films Sp. z o.o.

9. MY INVISIBLE DARLING/Anton Bilżo/Lala Film Sp. z o.o.

10. 3 TYGODNIE NA DNIE MORZA/Martin Kuba/Apple Film Production Sp. z o.o.

11. NAUCZYCIEL LITERATURY/Diego Lerman/Staron-Film Sp. z o.o.

12. I WILL NOT STARVE/Umberto Spinazzola /Film Kraków Sp. z o.o.

13. ANIMAL/Sofia Exarchou/Koi Studio Sp. z o.o.

14. WSZYSTKO SIĘ KIEDYŚ KOŃCZY/Rajko Grlić/Domino Film Sp. z o.o.

15. BARBARIANS/Juris Kursietis/Friends With Benefits Studio Sp. z .o.o.

16. DWA KLUCZOWE SŁOWA/Dan SVÁTEK/Studio Filmowe OTO Sp. z o.o., Sp. komandytowa

17. HOLY ELECTRICITY/Vakhtang (Tato) Kotetishvili/Amondo Films

18. SYBERIA/Iwan Wyrypajew/Message Film Sp. z o.o.

19. MILK/Maya Kenig/Film Produkcja Sp. z o.o.

20. NA SALI/Stefano Cipani/Agresywna Banda Sp. z o.o.

21. BLANQUITA/Fernando Guzzoni/Madants Sp. z o.o.

22. BABI JAR/Siergiej Łoźnica/Madants Sp. z o.o.

23. PIĘĆ I PÓŁ HISTORII MIŁOSNEJ W PEWNYM MIESZKANIU W WILNIE/Tomas Vengris/Match&Spark Sp. z o.o.

24. WINTERREISE (PODRÓŻ ZIMOWA)/Alex Helfrecht/BreakThru Productions Sp. z o. o.

25. OXYGEN STATION – STACJA TLENOWA/Ivan Tymchenko /Wombat Studio Sp. z o.o.

26. DOUBLE HAPPINESS/Sebastian Mihăilescu/Extreme Emotions Bis Sp. z o.o.

27. BLIŹNIĘTA/Eva Neymann/Yeti Films Sp. z o.o.

PR. IX ROZWÓJ PROJEKTU I PRODUKCJA FILMÓW DLA MŁODEGO WIDZA LUB WIDOWNI FAMILIJNEJ

KOMISJA w składzie: Agnieszka Dziedzic, Aleksandra Piotrowska, Paweł Pewny

1. BEA I WYSPA ZAKLĘĆ/Martyna Koleniec/Animoon Sp. z o.o.

2. BURSZTYNOWY PAŁAC/Amber Palace/Filip Michał Bajon/Kazstudio S.A.

3. OMUL NA GRANICY ŚWIATÓW/Grzegorz Wacławek/Animoon Sp. z o.o.

4. DINOGAMES/Jakub Wroński/Apple Film Production Sp. z o.o.

5. ŁAUMA/Paweł Borowski/Lava Films Sp. z o.o.

6. PIES/Magdalena Zambrzycka/POP-TV

7. KAJKO I KOKOSZ/Mateusz Rakowicz/AURUM FILM Bodzak Hickinbotham Spółka Jawna

8. KWIATKOWIE I SKARBY INKÓW/Ryszard Nyczka/ANIMA-POL Sp. z o.o.

9. BALLADY I ROMANSE/Julia Bui-Ngoc/Szarobiuro Productions

10. SAMANTHA MCGREGOR/Tomasz Dettloff/Domino Film Sp. z o.o.

11. TAJEMNICA SKARBU TIKINAMU/Krzysztof Komander/MD4 Sp. z o.o.

PR. XI STYPENDIA SCENARIUSZOWE

Film fabularny:

KOMISJA I w składzie: Klaudia Śmieja, Jan Holoubek, Małgorzata Jurczak

1. NASTOLATKA/vacat/Marta Nowakowska

2. PRAWIE SZCZĘŚLIWI/Ewa Podgórska/Sebastian Wasiński, Ewa Podgórska

3. NIEUDACZNICY/vacat/Tadeusz Zając

4. NOKAUT/Klaudiusz Chrostowski/Grzegorz Warchoł, Klaudiusz Chrostowski

5. REGINA/Agata Trzebuchowska/Agata Trzebuchowska, Igor Sarzyński

6. WYSPY/vacat/Magdalena Wichrowska

7. MALARZ/vacat/Łukasz Wylężałek/

8. WYJEŻDŻAMY/Kamil Krawczycki/Kamil Krawczycki

KOMISJA II w składzie: Leszek Dawid, Olga Bołądź, Łukasz Ronduda

1. NARODZINY NOWEGO CZŁOWIEKA/Marcin Kamiński/Marcin Kamiński

2. 5 RYTMÓW ŻYCIA/vacat/Arkadiusz Wojnarowski

3. KRÓLOWA PSZCZÓŁ/vacat/Iwona Strzałka, Monika Zięba

4. FLUKS/Ada Smyk/Krzysztof Pacewicz, Ada Smyk

5. DOKĄD CHCESZ/Przemysław Drążek/Przemysław Drążek

6. KAPUŚNIACZEK/vacat/Tomasz Klimala

7. DADDY COOL/vacat/Agata Koschmieder

8. GDY BYŁEM W TWOIM WIEKU/Maciej Adamek/ Maciej Adamek, Justyna Święcicka

9. TOXIC/Dawid Nickel/Dawid Nickel

KOMISJA III w składzie: Maciej Pawlicki, Piotr Cyrwus, Marta Plucińska

1. EKSTAZA/Jarosław Sztandera/Jarosław Sztandera

2. SAMOSPALENI/vacat/Maciej Grabysa

Film dokumentalny:

KOMISJA I w składzie: Paweł Łoziński, Zuzanna Solakiewicz, Bartosz Paduch

1. MROK/Maciej Jabłoński/Maciej Jabłoński, Dominik Szczepański

2. DWA PAPIEROSY/Rafał Łysak/Rafał Łysak

3. POJEDNANIE/Mirosława Sikorska/Mirosława Sikorska

4. SIŁAMI NATURY/Marta Wójtowicz-Wcisło/Marta Wójtowicz-Wcisło

KOMISJA II w składzie: Maria Dłużewska, Anna Ferens, Magdalena Piejko

1. KARA DLA KATA/Rafał Mierzejewski/Rafał Mierzejewski

2. BIAŁORUŚ. OSTATNI ZAŚCIANEK/Maria Wiernikowska/Maria Wiernikowska

3. BELFER/vacat/Piotr Krzyżanowski

KOMISJA III w składzie: Małgorzata Walczak, Edyta Wróblewska, Jacek Bławut

1. POLSKI SEN/Natalia Dołgowska/Natalia Dołgowska, Wojciech Szauliński

2. WARSZAWA -CHICAGO – MIASTO SIOSTRZANE: PARTNERZY/Jacek Piotr Latałło/Andrzej Dudziński

3. PAPA WAS A KING OF KONGO/Joanna Ratajczak/Joanna Ratajczak

24.03.2021