Lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie. Sesja 2/2017

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 2/2017 do Programu operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Marcin Malatyński

  1. 18507 / Widerstand / Vacat / Rock And Roll Production Piotr Mikołajczak
  2. 18588 / Perkalowy Dybuk / Maxim Neafit Bujnicki / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak-Rodan
  3. 18556 / Genua / Filip Kasperaszek / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  4. 18569 / Obcy / Marcin Kamiński / DeLord Sp. z o.o.
  5. 18677 / Cicha noc / Michał Rogalski / Isyrius
  6. 18517 / Wróć do mnie / Filip Dzierżawski / Rubber Room Films sp. j.
  7. 18629 / Historia oparta na faktach / Paweł Nowak / Mastershot
  8. 18573 / Zlecenie / Vacat / ZK STUDIO Sp. z o.o.
  9. 18628 / Życie do wynajęcia / Vacat / Tito Productions K. Fukacz D. Słonina Sp. k.
  10. 18652 / Pełzający cud / Jarosław Sztandera / Jarosław Sztandera
  11. 18489 / Lekcja – film oparty na biografii Jacka Kaczmarskiego / Vacat / Piotr Krzyżanowski
  12. 18506 / Bliskie spotkanie czwartego stopnia / Vacat / Paweł Nazaruk
  13. 18510 / Budując autostradę / Adam Chyliński / Adam Chyliński
  14. 18490 / Podręcznik teleportacji / Stefan Łazarski / Stefan Łazarski
  15. 18532 / Seks i przemoc / Vacat / Łukasz Wylężałek
  16. 18542 / Królestwo lasu / Urszula Nawrot / Urszula Nawrot
  17. 18545 / Kto ukradł skarbonkę? / Vacat / Ewa Kopaczewska-Bilińska
  18. 18554 / Coach / Vacat / Mateusz Gruca
  19. 18563 / Ostatnie wakacje / Aleksandra Terpińska / Aleksandra Terpińska
  20. 18579 / Rodzice / Artur Wyrzykowski / Artur Wyrzykowski

Fabuła – Maciej Pawlicki

  1. 18601 / Mountain Story / Katarzyna Adamik / Stern Pictures S.C.
  2. 18580 / Maestro / Joanna Kos-Krauze / Joanna Kos-Krauze Kosfilm
  3. 18546 / Żeby nie było śladów / Jan P. Matuszyński / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. j.
  4. 18560 / Człowiek za burtą / Artur Pilarczyk / Horyzont Studio Mariusz Konopka
  5. 18612 / Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej / Lech Majewski / Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius
  6. 18518 / Więzień 77 / Maciej Barczewski / Iron Films sp. z o.o.
  7. 18550 / Przyjechałam / Vacat / Izabela Klementowska
  8. 18548 / Koniec ewolucji / Michał Otłowski / Dariusz Dikti
  9. 18622 / Pamfir / Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk / Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk
  10. 18607 / Zdrada / Vacat / Tomasz Magierski
  11. 18596 / Lokatorka /  Vacat / Jacek Matecki
  12. 18668 / Huragan / Vacat / Marek Nowak 
  13. 18938 / Cena / Pawel Gula / Pawel Gula
  14. 18630 / Oswoić zło / Hanna Małgorzata Bielska / Hanna Małgorzata Bielska, Irena Stanisławska, Robert Rutkowski
  15. 18661 / Rozedrganie / Małgorzata Burzyńska-Keller / Małgorzata Burzyńska-Keller

Fabuła – Mirosław Piepka

  1. 18648 / Lista / Vacat / Produkcja Filmów Outside the Box Piotr Jabłoński
  2. 18651 / Zofia / Lucyna Kościńska / Donten & Lacroix Films
  3. 18520 / Ciemny odcień czerni / Michał Otłowski / Waterline Films
  4. 18613 / Leader / Katia Priwieziencew / Amondo Films
  5. 18590 / Wakacje życia / Vacat / Gabriela Płażewska
  6. 18496 / Dar Welesa / Vacat / Krzysztof Różański, Małgorzata Stankiewicz
  7. 18664 / Lekcja grawitacji / Vacat / Radosław Hendel
  8. 18494 / Gracz / Władysław Jurków / Marek Piotr Markiewicz
  9. 18659 / Nagranie / Adam Błaszczok / Andrzej Wojnach, Adam Błaszczok
  10. 18660 / Liebe macht frei / Vacat / Witold Sołowiow
  11. 18544 / Tajny plik Beaty K. / Vacat / Anita Uchańska
  12. 18501 / Granica / Vacat / Artur Borowiecki
  13. 18592 / Regaty / Vacat / Agnieszka Knysak-Sandecka
  14. 18511 / Malinowy Raj / Vacat / Monika Grzybowska
  15. 18667 / Malowany / Bartosz  Nowacki / Bartosz  Nowacki

Dokument – Anna Ferens

  1. 18562 / Serca w ogniu / Natalia Grochal / Unlimited Film Operations Sp. z o.o.
  2. 18537 / Gerard / Piotr Grdeń / Fundacja Arton
  3. 18536 / Michel w krainie Ubu / Andrzej Titkow / Studio Filmowe TAK, Andrzej Titkow
  4. 18636 / Biały wódz / Grzegorz Piekarski / Kijora Film Sp. z o.o.
  5. 18605 / Sybirak / Zofia Kowalewska / WFDiF
  6. 18674 / Miejsce pod słońcem / Maria Magriel / Fundacja Instytut Innowacji
  7. 18574 / Polski lot / Konrad Szołajski / ZK STUDIO Sp. z o.o.
  8. 18643 / Pluszcz / Krzysztof Kubik / Arkana Studio Dorota Roszkowska
  9. 18666 / Ex-In / Urszula Sochacka / Urszula Sochacka
  10. 18647 / W głębi / Monika Pawluczuk / Monika Pawluczuk
  11. 18587 / Bijące serce Warszawy / Rafał Łysak / Rafał Łysak
  12. 18657 / Jaworzniacy / Andrzej Gajewski / Andrzej Gajewski
  13. 18529 / Larysa / Vacat / Alexandre Dayet
  14. 18583 / Wybory / Tomasz Jurkiewicz / Tomasz Jurkiewicz
  15. 18568 / Muszkieterzy / Łukasz Korwin / Łukasz Korwin
  16. 18515 / Maratończyk / Zdzisław Najda / Zdzisław Najda
  17. 18609 / Wyzwanie / Lidia Duda / Lidia Duda
  18. 18669 / Marszałek zawsze z nami / Agata Lewandowski / Agata Lewandowski

Dokument – Arkadiusz Gołębiewski

  1. 18576 / Kamienica / Krzysztof Jusiewicz / Film Studio MTM Sp. z o.o.
  2. 18539 / ZASP / Ignacy Szczepański / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o.
  3. 18642 / Husaria. Skrzydła Chwały / Vacat / Orient Film Sp. z o.o.
  4. 18627 / Powrót hipisa / Ryszard Solarz / Kolektyw Film
  5. 18599 / Śpiewam życie / Marek Tomasz Pawłowski / Marek Tomasz Pawłowski
  6. 18540 / Elektrownia / Vita Żelakeviciute / Vita Zelakeviciute
  7. 18675 / Gra o najwyższą stawkę („Topacz”. „Zygmunt. „Lufa”) / Grażyna Zielińska, Piotr Furmankiewicz / Grażyna Zielińska, Alicja Pruszkowska

Dokument – Krzysztof Nowak

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty.

Animacja – Anna Błaszczyk

  1. 18559 / Insekt / Vacat / Yellow Tapir Films Sp. z o.o.  
  2. 18638 / Super Helenka / Wiesław Zięba / Paris + Hendzel Co.
  3. 18498 / Omul na granicy światów / Grzegorz Wacławek / Grzegorz Wacławek

Animacja – Tomasz Niedźwiedź

  1. 18624 / Mami Fatale cz. IV / Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski / Studio Miniatur Filmowych Instytucja Kultury
  2. 18582 / Tybinek i Furmanek / Vacat / On Production Aleksandra Kułakowska
  3. 18526 / I Love This / Vacat / Animoon Sp. z o.o.
  4. 18527 / Kicia Kocia / Andrzej Piotr Morawski / EgoFilm Ewelina Gordziejuk
  5. 18670 / Lufcik i Skafander / Vacat / Marcin Wasilewski, Szymon Jachimek

Animacja – Jarosław Sawko

  1. 18617 / Baby Pirates / Vacat / White Shark Studios Sp. z o.o.
  2. 18625 / Kapral Wojtek / Iain Gardner / Filmograf Sp. z o.o.
  3. 18512 / Chłopiec robot / Łukasz Słuszkiewicz / Joanna Sorn-Gara
  4. 18663 / Detektyw Miś Zbyś na tropie / Vacat / Maciej Jasiński

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Andrzej Jakimowski

  1. 18220 / Poza sezonem / Agnieszka Woszczyńska /Lava Films Sp. z o.o. 
  2. 18247 /Mydło /Małgorzata Imielska / Naima Film Sp. z o.o.
  3. 18530 /Ikar. Historia Mietka Kosza /Maciej Pieprzyca /RE Studio Sp. z o.o.
  4. 18497 / Borderline /Katarzyna Rosłaniec /Manana Sp. z o.o.
  5. 18500 /Kama /Tymon Wyciszkiewicz / PW Consulting – Piotr Wojewódzki
  6. 18585 /Burchot /Ireneusz Grzyb /Koi Studio Sp. z o.o.
  7. 18644 /Ptak Klepak / Piotr Chrzan / Human Power Sp. z o.o.

Fabuła – Dorota Kędzierzawska

  1. 18279 / Powrót do Legolandu / Konrad Aksinowicz/ Agnieszka Chromicka Chroma Pro 
  2. 18493 / Kukułka / Joanna Kaczmarek /Studio Filmowe KADR
  3. 18521 /Iluzja /Marta Minorowicz / Alter Ego Pictures Sp. z o.o.

Fabuła – Mirosław Krzyszkowski

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Fabuła – Jerzy Łukaszewicz

  1. 18594 / Głupcy / Tomasz Wasilewski / Extreme Emotions s.c.
  2. 18672 /Strajk / Grzegorz Pacek / POP-TV
  3. 18645 / Sprawa Barana / Sebastian Buttny / Argomedia Sp. z o.o.
  4. 18620 /Przewrotna propozycja / Bartosz Prokopowicz / TFP Sp. z o.o.
  5. 18671 /Klecha /Jacek Gwizdała / V-Film Sp. z o.o.
  6. 18552 /Expressowe marzenia / Maciej Żak / St. Lazare Studio Filmowe Sp. z o. o.

Fabuła – Rafał Wieczyński

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Fabuła – Krzysztof Zanussi

  1. 18394 / Via Carpatia / Klara Kochańska i Kasper Bajon / MD4 Sp. z o.o.
  2. 18492 / Proust z Krowodrzy / Andrzej Barański / Studio Filmowe KADR
  3. 18600 / Zupa truskawkowa / Kordian Piwowarski / Kosmos Production Sp. z o.o.
  4. 18564 / Tempelhof / Michał Gazda / TFP Sp. z o. o.
  5. 18603 / Zieja / Robert Gliński / WFDiF
  6. 18593 / Każdemu jego Everest / Michał Sabliński / Opus Film Sp. z o.o.
  7. 18623 / Walka kogutów / Miguel Velez / Lanterna Pictures Polska Sp. z o.o.

Fabuła – Janusz Zaorski

  1. 18528 / Miejsce odosobnienia / Filip Zylber / Dogoda Media Sp. z o.o.
  2. 18538 / Miłość jest wszędzie / Michał Kwieciński /Akson Studio Sp. z o.o.
  3. 18555 /Eloe / Piotr Złotorowicz / Lava Films sp. z o.o.
  4. 18516 / Broad Peak / Leszek Dawid / East Studio Sp. z o.o.
  5. 18505 / Maszyna do kłamania / Michał Grzybowski / Zielono Mi Iwona Harris
  6. 18509 / Być jak Krzysztof Krawczyk / Andrzej Mańkowski / HOP! MEDIA Beata Hrycyk-Mańkowska
  7. 18531 / Podziemne jeziora / Wiesław Saniewski / Saco Films Ltd. Sp. z o.o.
  8. 18676 / Dom wybranych / Ewa Stankiewicz / Agresywna Banda Sp. z o.o.
  9. 18551 / Koniec wojny / Hagar Ben-Asher / Madants Sp. z o. o.

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – Lidia Duda

  1. 18634 / Urszula / Marcel Łoziński Studio Filmowe Kalejdoskop
  2. 18584 / Dom / Karol Pałka/ Wajda Studio Sp. z o.o.
  3. 18637 / Festiwal / Anna Gawlita, Tomasz Wolski / Kijora Film Sp. z o.o.
  4. 18491 / Blizny / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Sp. z o.o.
  5. 18503 / Gypsy Angels / Sławomir Witek / Furia Film Karolina Galuba-Kowalska
  6. 18631 / Za głosem. W poszukiwaniu Marceli Sembrich / Radosława Franczak/ Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego
  7. 18614 / Wieża elfów / Polina Kelm / Studio Filmowe Everest

Dokument – Bartosz Konopka

  1. 18499 / Pełną piersią / Jakub Ćwirlej / Brand House Media Jakub Ćwirlej
  2. 18557 / Kobiety na mury / Michał Kopaniszyn / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  3. 18567 / Opolan portret własny / Andrzej Szypulski / Fundacja Film Spring Open
  4. 18495 / Szklane negatywy / Jan Borowiec / WAJDA STUDIO Sp. z o.o.
  5. 18535 / Znaki / Wojciech Klimala / KOSMOS PRODUCTION Sp. z o.o.
  6. 18549 / Kobiety z kiosku / Daniel Stopa / Staron-Film Sp. z o.o.
  7. 18581 / Przemyśl – złamane marzenie / Tomasz Magierski / Smoking Mirror Productions Tomasz Magierski
  8. 18621 / Koniec i początek / Marcin Bortkiewicz / „PS FILM” Sebastian Petryk
  9. 18650 / Zikr / Piotr Wysocki / Piotr Wysocki Studium Przestrzeni Filmowej

Dokument – Jerzy Lubach

  1. 18502 / Devi – książę miniatury / Mariusz Orski/ MEDIA KONTAKT Sp. z o.o.
  2. 18633 / Głos / Dominika Montean-Pańków/ KALEJDOSKOP FILM Sp. z o.o.
  3. 18575 / Patriotki / Michał Ślusarczyk / ZK Studio Sp. z o.o.
  4. 18591 / Polski Schindler / Barbara Necek / Plesnar & Krauss Films Sp. z o.o.

Dokument – Paweł Nowacki

  1. 18649 / Granice serc / Rafał Wieczyński / Movie Flover Sp. z o.o.
  2. 18403 / Węgrzy w Warszawie / Tadeusz Pawlicki / Picaresque Maciej Pawlicki
  3. 18406 / Pamięć / Stanisław Kuźnik/ Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  4. 18514 / Lwów pod okupacją 1941-1944 / Andrzej Gajewski / FILM OPEN GROUP Sp. z o.o.

Dokument – Paweł Woldan

  1. 18608 / Nieletni naukowcy / Hanna Polak, Aleksandra Skowron / Mediolia Aleksandra Skowron
  2. 18243 / Warszawa: miasto podzielone / Eric Bednarski/ Dorota Przyłubska Pado Studio Film
  3. 18543 / Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 / Bogusław Tadeusz Litowczenko, Wojciech Paczyński / Fundacja Obywatelska „BAZAR”

Dokument – Grzegorz Górny

  1. 18632 / Obdarowani Sławkiem-Face / Ryszard Kaczyński/ STUDIO FILMOWE KALEJDOSKOP Sp. z o.o.
  2. 18626 / Hiranmoy ghoshal. Nurtem dwóch rzek / Tadeusz Śmiarowski / FILM OPEN GROUP Sp. z o.o.
  3. 18547 / Po złoto / Ksawery Szczepanik / Darek Dikti Biuro Pomysłów
  4. 18578 / Wielkie polskie powstanie / Grzegorz Pacek / Avantgarde Film Studio Sp. z o.o.
  5. 18673 / Duch opery / Małgorzata Pietkiewicz / Duch Opery Production S.C.

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Piotr Dumała

  1. 18522 / Ad astra / Anita Kwiatkowska-Naqvi / HORIZON NEW MEDIA Sp. z o.o. S.K
  2. 18523 / Deszcz / Piotr Mielczarek / FUMI STUDIO SP. Z O.O.
  3. 18558  / Colaholic / Marcin Podolec / YELLOW TAPIR FILMS SP. Z O.O.
  4. 18598 / Wyszła z brzegów / Sofya Nabok Likaon Sp. z o.o.
  5. 18519 / Przytul mnie cz.2 / Anna Błaszczyk / ANIMOON SP. Z O.O.
  6. 17644 / Wiercimisie / Marzena Nehrebecka / BADI BADI SP. J.

Animacja – Leszek Nowicki

  1. 18525 / No limit / Daniel Zduńczyk / VIRTUAL MAGIC Daniel Zduńczyk
  2. 18602 / Taśmy / Jacek Piotrowicz / Tomasz Wolf Warsztat Filmowy
  3. 18641 / Żubr Pompik sezon II / Wiesław Zięba / EGoFILM

Animacja – Izabela Plucińska

  1. 18524 / Jesteś moją kawą / Aleksandra Wit / FUMI STUDIO SP. Z O.O.
  2. 18541 / Vitae azilia / Joanna Wapniewska / Studio Filmów Rysunkowych
  3. 18597 / Metro / Natalia Krawczuk / WJT
  4. 18639 / Pęd / Tamas Ducki / EgoFILM
  5. 18534 / Rodzina Treflików seria 3 / Marek Skrobecki / STUDIO TREFL SA
  6. 18385 / Poemat heroikomiczny / Hanna Bożena Margolis / MSerafiński Studio Graficzno-Filmowe

Priorytet 6. „Produkcja i rozwój projektu: pełnometrażowe filmy fabularne i animowane dla młodego widza lub widowni familijnej” – Agnieszka Sadurska

  1. 18281 / Tajemnica Bagna / Stanisław Kuźnik / Tomasz Jaskulski Filmservice.pl
  2. 17589 / Kajtek Czarodziej / Magdalena Łazarkiewicz / Mediabrigade Banaszkiewicz i Kurek Sp. jawna 
  3. 18616 / Skarbek / vacat / Domino Film Sp. z o.o.
  4. 18615 / Krasnoludki i Trole 2 / Robert Rhodin / White Shark Studios Sp. z o.o.
  5. 18595 / Misja Ignatka / vacat / Opus Tv Sp. z o.o.
  6. 18654 / Przyjaciel wesołego diabła / vacat / Agresywna Banda Sp. z o.o.
  7. 18646 / Franek / vacat / ANIMA-POL sp. z o.o.
  8. 18508 / Iga / vacat / BeGood Films Sp. z o.o.
  9. 18635 / Odyseja filmowa / Piotr Stasik / Telemark Sp. z o.o.
  10. 18565 / Arka czasu / vacat / TFP Sp. z o. o. 

Priorytet 7. „Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych mikrobudżetowych” – Grzegorz Królikiewicz

  1. 18533 / Summertime / Łukasz Wylężałek / Figaro Sp. z o.o.
  2. 18570 / Bliscy / Grzegorz Jaroszuk / MD4 Sp. z o.o.
  3. 18572 / Mróz / Krzysztof Jankowski / 3D Mind Films Sp. z o.o.
  4. 18577 / Warany z Komodo / Michał Borczuch / Michał Borczuch WARANY
  5. 18611 / Pielgrzymka do Frane Selaka / Krzysztof Kaczmarek / Poland Studio
  6. 18618 / Ostatnie wspólne wakacje / Łukasz Grzegorzek / Koskino Natalia Grzegorzek
  7. 18653 / Niewiasta obleczona w słońce / Daria Woszek / Agresywna Banda Sp. z o.o.
  8. 18665 / Chrzciny / Jakub Skoczeń / Andersa Street Art And Media Bożena Krakówka
17.05.2017